23 липня
Завантажити ще

Одеський губернатор Марченко відреагував на свій заочний арешт у Росії анекдотом

Одеський губернатор Марченко відреагував на свій заочний арешт у Росії анекдотом
Фото: facebook.com\Одеська ОВА

У Росії заочно заарештували керівника Одеської ОВА Максима Марченка у справі про застосування заборонених засобів та методів ведення війни. Про це 24 березня повідомляють "Граті ".

Справу передали до суду вчора, 23 травня, ы розглянули того ж дня. Суддя Басманного суду Москви Валентина Левашова ухвалила рішення заарештувати українця. Крім того, Марченка оголосили в Росії у розшук.

Марченко з 2018-го до 2021 року був командиром 28-ї окремої механізованої бригади. Слідчий комітет Росії вважає, що він причетний до організації артилерійських обстрілів Донецька у 2020 році – 14 березня, 4 та 25 травня. Внаслідок обстрілів, стверджує російське слідство, постраждали шість житлових будинків, отримали поранення троє мирних жителів, у тому числі дві дитини, одна людина загинула.

Сам заарештований відреагував на новини про судове рішення одеським анекдотом:

"- Ви знаєте, коли вас немає, про вас таке кажуть...

- Передайте їм, шо коли мене немає, вони можуть навіть мене бити", - написав Марченко у своєму офіційному телеграм-каналі.

Пізніше у вечірньому відеозверненні губернатор прокоментував оголошення в розшук.

– Не розумію, навіщо мене шукати? Я ж нікуди не подівся і не збираюся. Прийдіть і спробуйте заарештувати. Але попереджаю - я чинитиму опір, - ледве стримуючи сміх, сказав Марченко

Також, повідомили у Басманному суді, аналогічний запобіжний захід за аналогічним обвинуваченням був обраний щодо Сергія Баранова - командира 44-ї окремої артилерійської бригади Збройних сил України.

ДОВІДКА

39-річний Максим Марченко – полковник Збройних Сил України. У 2015-2017-х роках був командиром 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар". Очолює Одеську обласну військову адміністрацію з 1 березня 2022 року.