29 червня
Завантажити ще

Українські ВІПи у Давосі: Показують «війну» та залучають допомогу для відновлення країни

Українські ВІПи у Давосі: Показують «війну» та залучають допомогу для відновлення країни
Фото: REUTERS/Арнд Віґманн

У швейцарському Давосі відбувається Всесвітній економічний форум. «Уся увага на ньому прикута до війни в Україні», – повідомляє Deutsche Welle.

Надали план дій

Перший віце-прем'єр та міністр економіки України Юлія Свириденко на відкритті Всесвітнього економічного форуму у Давосі представила план дій, реалізація якого допоможе зберегти стійкість та стабільність економічної системи під час війни. План включає три основні складові. Перша – повноправне членство України у Європейському Союзі. Економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом безпеки в Україні, підкреслила міністр.

Друга – повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року. Рішення про лібералізацію торгівлі вже ухвалили Великобританія, ЄС та Канада, які скасували мита на наступні 12 місяців. Важливо, щоб ці ринки залишилися відкритими у довгостроковій перспективі. І третя складова – розвиток чотирьох ключових галузей: військово-промислового комплексу та аерокосмічної промисловості, металургії і машинобудування, сільського господарства й харчової промисловості, ІТ-індустрії.

Юлія Свириденко також заявила, що міжнародне співтовариство може підтримати Україну у боротьбі на економічному фронті, надавши допомогу у розблокуванні портів Чорного моря, направивши заморожені активи російських олігархів на покриття руйнувань, спричинених агресією Росії, та нарощуючи санкції проти неї.

Залучають допомогу для відновлення

Мер Києва Віталій Кличко взяв участь у відкритті Всесвітнього економічного форуму у Давосі та зустрівся з українськими біженцями у Швейцарії.

«Нам потрібна підтримка та допомога партнерів. Посилення санкцій проти російського агресора. Збільшення постачання зброї. Росія має відчути, що вона втратить через війну в Україні не лише свої танки та більшу частину армії. Росія залишиться вигнанцем та банкрутом! Про це ми говорили з Володимиром (братом) під час дискусії у рамках OpenForum, присвяченої подоланню Україною та Києвом наслідків російського широкомасштабного вторгнення. Будемо пояснювати, що Росія здійснює геноцид українського народу, залучатимемо допомогу. Зокрема і на відновлення Києва та України після російських варварів», – повідомив Віталій Кличко на своїй сторінці у Фейсбуці.

25 травня в «Українському домі» пройде обговорення європейських перспектив України та відновлення країни обсягом до 1 трлн доларів, на якому буде присутній прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«Український дім» у Давосі працюватиме протягом тижня. Серед запланованих заходів – презентація віце-прем'єр-міністра України Михайла Федорова, присвячена розвитку цифрової держави, інноваційним інструментам війни, рішенням для цифрової економіки.

Фонд Пінчука планує провести низку заходів, зокрема «Український сніданок», який відбудеться за участю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, а також виставку «Дім воєнних злочинів Росії», яка буде проведена у будівлі, де минулими роками проходили заходи «Російського дому», повідомили у фонді Співорганізаторами виставки, присвяченої фактам порушень прав людини в Україні, стануть українські урядові установи, неурядові організації, ЗМІ.

У Давосі українці показали «війну»

Народні депутати Верховної Ради на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі закликали посилити санкції проти Росії за розв'язання війни проти України.

Нардепи заявили, що мета України у війні – це перемога диктатури російського глави Володимира Путіна та повернення Криму. Країнам Заходу, на їхню думку, слід підтримати Україну гуманітарно, фінансово та у військовому плані, щоб у майбутньому Росія не розпочала війну в якійсь іншій частині світу.

Серед тих, хто звернувся, нардеп від "Слуги народу" Євгенія Кравчук, Іванна Клімпуш-Цинцадзе ("Європейська солідарність"), Юлія Клименко ("Голос"), Анастасія Радіна ("Слуга народу"), Олена Шкрум ("Батьківщина").

Нардепи говорили про постачання Україні зброї від НАТО. Санкції проти Росії та допомога Україні, за їхніми словами, потрібні для захисту добробуту, демократії та свободи українського народу.

Українська делегація привезла із собою до Давосу частину ракети, випущеної окупантами з "Іскандера" під Києвом. "Я хотіла сказати вам, що війна триває. Я принесла вам шматочок вражаючого елемента ракети «Іскандер», яка вдарила по Київській області у березні. Його підібрав мій чоловік, офіцер поліції у Київській області. Він сказав мені: принеси це, покажи політичним лідерам, організаціям і скажи, що ми все ще страждаємо, і ми маємо перемогти у цій війні, щоб зупинити страждання України та дати майбутнє нашим дітям", - сказала народний депутат України Євгенія Кравчук, виступаючи на форумі у Давосі.