6 лютого
Завантажити ще

На Кіровоградщині затримали підлітків, які фотографували блокпости для гри на телефоні

На Кіровоградщині затримали підлітків, які фотографували блокпости для гри на телефоні
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

На Кіровоградщині затримали двох підлітків, які фотографували блокпости, елеватори та транспортні шляхи. Про це повідомили у СБУ.

"На їхніх смартфонах був встановлений інтерактивний додаток, куди вони планували завантажити зроблені фото з прив’язкою до місцевості", - йдеться у повідомленні.

За версією спецслужби, Росія використовує дітей в Україні за допомогою мобільних ігор. Доступ до адміністрування мобільного додатка має підконтрольна російським спецслужбам ІТ-компанія, яка зареєстрована у Європі.

- Щоб залучити дітей до підривної діяльності, агресор використовував популярну ігрову програму для смартфонів. За її умовами учасники шукають так звані «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. Всю інформацію з геолокацій учасники квесту завантажують у базу ігрового додатку, - розповів речник СБУ.

Затримані підлітки – із міста Жовті Води на Дніпропетровщині. У СБУ запевнили, що працюють над блокуванням втручання Росії у мобільні додатки.