Завантажити ще

ПЦУ попросить Кабінет міністрів передати один із храмів Верхньої Лаври

ПЦУ попросить Кабінет міністрів передати один із храмів Верхньої Лаври
Фото: facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

Предстоятель Православної Церкви України звернеться до Кабінету міністрів із проханням передати один із храмів Верхньої Лаври. Про це йдеться у повідомленні Секретаріату Священного Синоду.

- Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (ПЦУ), - сказано на сайті ПЦУ за підсумками засідання Священного Синоду.

На засіданні Священного Синоду відзначили особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври як святині всеукраїнського та світового значення. На пропозицію Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Священний Синод вирішив створити релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Православної Церкви України, затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю.

– З метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, – зазначили у ПЦУ.

Засідання Священного Синоду відбулося у Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви України при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі.

Києво-Печерська лавра належить державі, релігійні організації користуються нею на правах оренди. На території Верхньої Лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Монастир УПЦ МП розташований на території Нижньої Лаври. Києво-Печерська лавра внесена до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1994 році разом із Софійським собором.