Завантажити ще

Людмила Денисова повідомила про 500 самогубств через злочини російських військових

Людмила Денисова повідомила про 500 самогубств через злочини російських військових
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Людмила Денисова виступила на відкритті Russia War Crimes House у Давосі. Уповноважена з прав людини розповіла про злочини російських військових в Україні, про які мирні жителі розповідають, звертаючись на гарячі лінії омбудсмена. Наводимо промову Денисової повністю.

– Щодня на гарячу лінію уповноваженого звертаються 700-800 громадян, які розповідають про військові злочини. З початку повномасштабного вторгнення звернулися 44 тисячі осіб, які повідомили про військові злочини щодо 87 тисяч.

У нас відкрито ще одну лінію, яка надає психологічну підтримку жертвам. Це люди, проти яких були скоєні такі злочини, як сексуальне насильство та згвалтування, тортури. 1500 людей звернулися, мали мужність сказати, щоб отримати психологічну допомогу.

Це 500 випадків суїциду. Це матері, на очах яких загинули діти, це діти, які були зґвалтовані.

Минулого тижня Фейсбук забанив мене і видалив пост, в якому я повідомляла про страшні речі, які вчиняє російський солдат щодо наших дітей та жінок. За те, що я порушила морально-етичні норми. То я порушила? То Україна порушила? Ні! Прокинься, світе.

Сьогодні у мене доручення від батьків, які звернулися на гарячу лінію і хотіли, щоб я розповіла вам, що російський ворог системно та повсюдно з вражаючою жорстокістю робить такі дії. Зґвалтована дівчинка, шість місяців, чайною ложечкою. Двійнята, дворічні хлопчики, зґвалтовані до смерті, мати - у зашморг. Трирічний хлопчик був зґвалтований і загинув. І я можу продовжувати. Що це? Це тактика війни РФ із знищення українського народу, яка має ознаки геноциду.

Я хочу сказати – не вийде. Ми говоримо про це і говоритимемо, щоб світові стало незручно.

Перед Людмилою Денисовою з відеов'язу виступила Генеральний прокурор Ірина Венедиктова. Вона повідомила, що з початку повномасштабного нападу Росії в Україні загинуло щонайменше 4600 мирних жителів. Ці цифри не включають дані з тимчасово окупованих територій. Генпрокурор розповів про відкриття 13 тисяч справ, пов'язаних із військовими злочинами Росії в Україні.

Russia War Crimes House відкрився у будівлі, яка була російським домом у Давосі. Виставку організовано Фондом Пінчука та PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом президента, МЗС, "Українською правдою" та Українською асоціацією професійних фотографів.

21 травня Людмила Денисова розповіла у своєму Telegram-каналі, що Facebook видалив її пост про зґвалтування дітей у Харківській області.