Завантажити ще

У "Євросолідарності" заявили, що Медведчук рятує свою шкуру, а слова про Порошенка йому "написали замовники"

У
Фото: 112.ua

Показання підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука про причетність до "вугільної справи" п'ятого президента України Петра Порошенка є інформаційною диверсією на користь Росії. Про це йдеться в офіційній заяві партії "Європейська солідарність", поширеній 23 травня. Також  політсила Порошенка звинувачує "окремих представників влади", зокрема, голову СБУ Івана Баканова та представника Офісу президента Татарова у тому, що вони порушують принцип внутрішньополітичної єдності.

- Медведчук, який рятує свою шкуру від відповідальності за свою антиукраїнську діяльність, готовий "заявляти" будь-що-будь. Це далеко не перші "сенсаційні" свідчення проти Порошенка, їх уже давали Портнов, Деркач, Онищенко, Жванія, Кузьмін та інші російські агенти. Немає сумнівів, що слова про Порошенка Медведчуку написали замовники, тому читав він їх із суфлера. "Оплатою" за ці "свідчення" було переведення у кращі умови перебування та обіцянки обміну, - зазначається у заяві, оприлюдненій прес-службою партії.

У "Євросолідарності" висловили жаль, що Служба безпеки України в умовах війни "не розслідує справи про очевидну колаборацію з ворогом деяких генералів СБУ та депутатів Верховної Ради, а монтує яскраві політично мотивовані ролики із "псевдосвідченнями" Медведчука".

- І тому справа не в Медведчуку та його "показаннях", а в тому, що окремі представники влади, наприклад Баканов та Татаров, у надзвичайно складний момент на фронті вдаються до відверто шкідницьких дій – порушують принцип внутрішньополітичної єдності, - наголосили у партії.

У "Євросолідарності" наполягають на тому, що публічна дискусія між владою та опозицією може повернутися до порядку денного не раніше, ніж завершиться війна. До того часу всі сторони повинні спільно працювати на перемогу та зберігати внутрішню єдність. У ЄС ще раз нагадали, що "ворог не Порошенко, ворог – Путін", а спроби розпалити в Україні внутрішній конфлікт грають лише на руку Москві.

Раніше 23 травня СБУ заявила, що Віктор Медведчук дав свідчення проти Петра Порошенка у справі про держзраду, та опублікувала їх. Зі сказаного Медведчуком спецслужба робить висновок, що п'ятий президент не просто звернувся до Медведчука з проханням зв'язатися з керівництвом РФ з приводу закупівлі вугілля у т.зв. «Л/ДНР», але й забезпечив ухвалення необхідних рішень у всіх українських інстанціях. Крім того, виведенням із державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» Медведчук займався нібито також на прохання Порошенка.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

СБУ затримала Віктора Медведчука 12 квітня після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення Росії. 2021 року спецслужба оголосила йому кілька підозр: у скоєнні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

Одна із справ стосується організації незаконних схем постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Паливо купувалося за готівку, і таким чином проросійських терористів профінансували на 200 млн гривень. Друга – незаконне заволодіння ділянкою державного нафтопроводу вартістю понад 200 млн грн. У лютому 2021 року РНБО повернула трубопровід у державну власність.