Завантажити ще

Російського військового Вадима Шишимаріна засудили до довічного

Російського військового Вадима Шишимаріна засудили до довічного
Фото: REUTERS/В'ячеслав Ратинський

Російського військового Вадима Шишимаріна визнали винним і засудили до довічного ув'язнення. Вирок оголосили у понеділок у Солом'янському районному суді Києва.

– Шишимаріна Вадима Євгеновича 17.10.2001 року народження визнати винним та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі, – озвучив вирок суддя Сергій Агафонов.

Речові докази, зокрема п'ять російських автоматів, передадуть ЗСУ. Також 21-річний російський військовий має покрити витрати на експертів, яких залучили у рамках судового процесу.

Вирок Шишимарін може оскаржити протягом 30 днів у Київському апеляційному суді. Адвокат Віктор Овсянніков заявив, що має намір подавати апеляцію, передають " Граті ".

- Я вважаю, що у вердикті суду неправильно відображено ситуацію навколо Шишимаріна, я вважаю, що у діях мого підзахисного не було підстав для кваліфікації його дій як порушення прав та звичаїв війни, – сказав він.

Вадим Шишимарін – перший російський військовий, засуджений в Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії. За версією звинувачення, 28 лютого він убив 62-річного мирного мешканця селища Чупахівка на Сумщині. Свою провину російський військовий частково визнав. На минулих засіданнях він вибачився перед вдовою та заявив, що його змусили вистрілити товариші по службі.

Шишимаріна визнали винним у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. Російський військовий з Усть-Ілімська Іркутської області, служить у військовій частині 32010 у Московській області. Він перетнув кордон з Україною 24 лютого. 28 лютого потрапив у полон до тероборони. Перше засідання у справі відбулося 13 травня.