24 травня
Завантажити ще

Венедиктова в Давосі: Через вторгнення Росії загинуло 4600 мирних жителів

Венедиктова в Давосі: Через вторгнення Росії загинуло 4600 мирних жителів
Фото: facebook.com/VenediktovaIryna

З початку повномасштабного нападу Росії в Україні загинуло щонайменше 4600 мирних жителів. Про це генеральний прокурор Ірина Венедиктова розповіла під час відкриття павільйону Russia War Crimes House у Давосі.

- Ці цифри не включають дані з тимчасово окупованих територій. Однак, що ми можемо спостерігати за супутниковими знімками та іншими джерелами, ситуація там катастрофічна. Багато міст і селищ зруйновані вщент, - сказала Венедиктова.

Генпрокурор повідомила про відкриття 13 тисяч справ, пов'язаних із військовими злочинами Росії в Україні. Про підозру повідомили 49 людей. У базовому кейсі проти Російської Федерації понад 600 підозрюваних. Дві справи перебувають на розгляді українських судів щодо трьох підсудних.

Також справи порушено у 18 національних юрисдикціях щодо міжнародних злочинів, що відбуваються в Україні. Україна співпрацює з Міжнародним кримінальним судом, ведеться розслідування спільної з Литвою та Польщею слідчої групи.

Військові злочини Росії підтверджуються вітчизняними та міжнародними розслідуваннями, журналістськими розслідуваннями, доповідями правозахисних організацій.

- росія занадто часто виходила сухою з води після кричущих порушень міжнародного права. Синдром безкарності слід подолати. Архітектори політичної та військової політики росії повинні зрозуміти, що закон вищий за силу, - написала Венедиктова на своїй сторінці у Фейсбук.

Russia War Crimes House відкрився в будівлі, яка була російським домом в Давосі. Виставку організовано Фондом Пінчука та PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом президента, МЗС, виданням "Українська правда" та Українською асоціацією професійних фотографів.