Завантажити ще

Guardian: до Росії приїхали фахівці з бочкових бомб, які застосовували в Сирії

Guardian: до Росії приїхали фахівці з бочкових бомб, які застосовували в Сирії
Фото: Obada Abu al Joud / snhr.org

У Росії працюють понад півсотні фахівців із бочкових бомб, які застосовувалися режимом Башара Асада в Сирії. Про це 22 травня повідомляє Guardian.

Європейські офіційні особи вважають, що технічних фахівців відправили до Росії, щоб потенційно допомогти підготуватися до аналогічної кампанії в Україні. Офіцери розвідки кажуть, що фахівці, які мають досвід у виготовленні та доставці бочкових бомб, перебувають у Росії кілька тижнів.

Бочкові бомби, які застосовували сирійські збройні сили проти опозиції, завдали шкоди більшій частині країни. Це вибухівка, упакована в барабан і скидається з вертольота. Проте в Україні інша ситуація та українські війська можуть збивати російські літаки та гелікоптери.

Чиновники вважають, що від 800 до 1000 сирійських добровольців вирушили до Росії, оскільки Кремль пообіцяв їм зарплату в 1500-4000 доларів, що у 20 разів вище за суму, яку вони отримували б у Сирії.

Новобранці прямують за контрактом із групою Вагнера - російською приватною військовою організацією, яка відіграла провідну роль у вербуванні найманців для підтримки зарубіжних авантюр Росії. Їхні сили були одними з перших перекинуті в Україну та звинувачуються у звірствах у Бучі. Наприкінці квітня український уряд заявив, що у місті Попасна було вбито до 25 лівійських або сирійських бойовиків.