21 липня
Завантажити ще

Зеленський доручив МОН спростити вступ до вишів для випускників із окупованих територій

Зеленський доручив МОН спростити вступ до вишів для випускників із окупованих територій

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки зустрічі зі студентами 25 українських університетів. Учасники зустрічі обговорили низку важливих питань у сфері освіти, які виникли на фоні війни в Україні. Про це йшлося у вечірньому зверненні глави держави.

– Загалом у сьогоднішньому спілкуванні взяли участь студенти 25 українських університетів. Географія досить широка: Київ, Біла Церква, Маріуполь, Чернігів, Харків, Одеса, Львів, Кривий Ріг, Донецьк, Херсон, Франківськ, Горлівка, Дніпро. Не всі університети працюють у своїх містах. Деякі переміщені. Але що було приємно та правильно – студенти та ректори впевнені, що Україна переможе та відновить вільне життя на всій території, - заявив Зеленський.

Як зазначив глава держави, після зустрічі зі студентами він зробив низку доручень міністру освіти Сергію Шкарлету. Зокрема, реалізувати спрощену процедуру для вступу до українських вишів випускникам із тимчасово окупованих територій.

- Доручив міністру освіти підготувати такі зміни, які дозволять абітурієнтам з усіх тимчасово окупованих територій вступати до українських вишів у спрощеному порядку. По-друге, доручив міністру також вирішити, як забезпечити навчання тих студентів, які перебувають на контрактній формі, але при цьому самі з окупованих територій, - зазначив він.

Зеленський наголосив, що в умовах війни студентам-контрактникам буде дуже складно оплачувати навчання. за його словами, держава має допомогти учням продовжити навчання. Український лідер зазначив, що чекає з цього питання відповідних рішень від міністра освіти, уряду та нардепів.