2 червня
Завантажити ще

Нова посол США в Україні – спеціаліст з гарячих точок та знавець регіону

Нова посол США в Україні – спеціаліст з гарячих точок та знавець регіону
Фото: instagram.com/usambslovakia

Посольство США поновило свою роботу в Україні. Водночас воно отримає нового голову дипломатичної місії США в нашій країні, яка незабаром має прибути до Києва. Сенат США одноголосно затвердив кандидатуру Бріджіт Брінк на посаду посла в Україні. Примітно, що її було затверджено Сенатом одноголосно.

Що дає Києву призначення Брінк

Конгрес розглядає прискорення з обранням посла як демонстрацію підтримки президента України Володимира Зеленського нарівні із військовою та гуманітарною допомогою Києву.

«Присутність посла в Україні у цей критичний час, коли Сполучені Штати продовжують допомагати українському народові. Це чудово, це добре, і це допоможе просунути справу миру, безпеки та свободи. Я абсолютно впевнений, що вона буде визначним послом», - сказав лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер.

А один із колишніх послів США в Україні Джон Хербст дав пораду Бріджіт Брінк, як поводитись у Києві. «З позиції вашого бачення з України ви зможете дати Вашингтону чітке уявлення про те, що потрібне цій країні для відбиття агресії Кремля, – мета, яку наразі переслідують політики. Це вимагатиме посилення дій адміністрації як у постачанні зброї Києву, так і у посиленні санкцій проти Москви», - повідомив він у своєму відкритому листі.

Сама Бріджіт Брінк під час слухань у профільному комітеті Сенату США з призначення її головою американської дипмісії в Україні заявила, що визначає для себе пріоритетом номер один просування стратегічних інтересів, «які полягають у тому, щоб Україна була демократичною, суверенною та процвітаючою країною».

У зв'язку з цим Брінк пообіцяла працювати разом із Конгресом, щоб допомогти Україні досягти успіху на полі бою та за столом переговорів, а також забезпечити, щоб Росія зазнала «стратегічної поразки» у спробах володарювати над Україною. Посол висловила готовність працювати з Конгресом із забезпечення подальшої гуманітарної та економічної підтримки України, а також притягнення до відповідальності винних у військових злочинах в Україні. Брінк також зазначила, що вважає ще одним пріоритетом зусиль посольства США допомогу Україні у відновленні.

Таким чином Сенат поклав край трирічній перерві Вашингтона без затвердженого посланця у Києві. Останній посол в Україні Марія Йованович була звільнена Дональдом Трампом у 2019 році.

Експерт-міжнародник Антон Кучухідзе розповів «КП в Україні», що призначення нового посла – це підвищення дипломатичного статусу посольства США та сигнал поглиблення двосторонньої співпраці. Крім цього, Бріджіт Брінк сама по собі високопрофесійний дипломат, яка знає регіон.

– Це теж сигнал того, що американська сторона відправляє до України фахівця, який знає специфіку та володіє ситуацією не лише в Україні, але й у сусідніх країнах – Росії, Грузії, Середній Азії та ін. У її дипломатичній кар'єрі був період, коли вона фактично займалася країнами, де був конфлікт, – Грузія, Сербія. І це надає якості її залученості в Україні. Їй не потрібно буде довго розгойдуватися, щоб розпочати роботу в Києві, - вважає експерт.

Що відомо про нового посла

Бріджіт Брінк - кадровий дипломат із 25-річним стажем роботи на дипломатичній службі. Увесь час своєї дипломатичної кар'єри присвятила просуванню політики США у Європі та Азії. Вона свого часу вже займалася відносинами з Україною, тому для нашої країни вона не є новачком. У США кажуть, що у неї склалися чудові стосунки із заступником держсекретаря Вікторією Нуланд, яка також займається Україною. Добре ще й те, що вона знаходить спільну мову як з демократами, так і з республіканцями і не є для двох партій чужою. Для Києва позитив у її призначенні ще й у тому, що Брінк є прихильницею демократії та демократичних перетворень у Східній Європі.

Бакалавр політичних наук, закінчила дві магістратури (в галузі міжнародних відносин та політичної теорії) у престижній Лондонській школі економіки. Окрім англійської розмовляє російською, сербською, а також базовою грузинською та французькою мовами.

Їй довелося працювати в американських дипмісіях у Європі, на Кавказі та у Центральній Азії. Роботу на дипломатичній ниві вона розпочала з посольства США у Белграді (Сербія) у 1997-1999-х роках. У Белграді, як потім і в Тбілісі, вона працювала напередодні бомбардувань НАТО Югославії та війни у Південній Осетії.

Після Сербії Брінк була призначена співробітницею американського посольства на Кіпрі, де працювала до 2002 року. Потім була спеціальним помічником заступника держсекретаря США - курирувала питання зовнішньополітичних відносин Вашингтона з південно-європейськими державами.

У 2005-2008-х роках дипломат очолювала політико-економічний відділ посольства США у Грузії. Брінк також працювала в американському посольстві в Узбекистані. Після чого її призначили заступником помічника американського держсекретаря у Бюро у справах Європи та Євразії. У цій ролі вона відповідала за проблематику затяжних конфліктів у Європі, а також відносини США із Східною Європою та країнами Кавказу.

Брінк також веде активний спосіб життя і ділиться ним у своєму Інстаграмі. Аккаунт @usambslovakia Бріджіт Брінк почала вести у жовтні 2020 року. Із 2019-го вона є послом США у Словаччині. В Інстаграмі Бріджіт Брінк всього лише 509 підписників, проте в акаунті багато цікавих фотографій. Посол любить активний відпочинок, концерти та розваги. Так, Новий 2022 рік американка зустріла із сім'єю на словацькому гірськолижному курорті Низькі Татри. У 2021 році посол також каталася на велосипеді, ходила на картинг та грала на барабанній установці свого сина.

Новини по темі: Україна посольство США