Завантажити ще

Питна вода у Миколаєві з'явиться до середини літа та буде за графіком

Питна вода у Миколаєві з'явиться до середини літа та буде за графіком
Фото: t.me/vodokanal1

У Миколаєві питна вода в кранах з'явиться до середини літа і подаватиметься за графіком. Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

- Зараз водою зі свердловин ми систему заповнюємо, і в перспективі місяць-півтора вода в кранах буде питною, але, швидше за все, подаватиметься за графіком. Або ж постійно подаватиметься технічна вода, і кожному потрібно буде окремо займатися фільтрацією, - розповів Кім.

Наразі вода в Миколаєві технічна і подається через міську систему водоочищення з річки Південний Буг. Питну населенню підвозять, запевнив він.

- Катастрофи гуманітарної якоїсь немає, ми не ходимо брудні, немиті – такого немає. Люди ходять чисті, посміхаються, у випраному одязі, у магазини заходять, їжу купують. Ходять із колясками за хорошої погоди, поглядаючи на небо, щоб не бомбили, - заявив глава ОВА.

17 травня активіст Сергій Сергієнко розповів “ Думській ”, що водою з водопроводу не рекомендується мити овочі, по суті, це вода для зливу каналізації. Чисту воду розливають у пунктах видачі, з автоцистерн, люди вистоюють величезні черги.

7 травня у Миколаєві запустили подачу технічної води з Південного Бугу замість річки Дніпро. Мер Олександр Сенкевич розповідав, що її багаторазово очищають хлором та коагулянтами, але вона все одно не відповідає питній. 16 травня "Миколаївводоканал" оголосив, що централізоване водопостачання здійснюватиметься за графіком - з 07.00 до 10.00 та з 18.00 до 20.00.

Водовід Дніпро – Миколаїв було пошкоджено 12 квітня внаслідок бойових дій. Ним вода йшла з річки Дніпро, майже місяць Миколаїв був без централізованого водопостачання.