Завантажити ще

Генсек НАТО прийняв заявки Швеції та Фінляндії

Генсек НАТО прийняв заявки Швеції та Фінляндії
Фото: REUTERS/Йоханна Герон

Швеція та Фінляндія одночасно подали заявки на вступ до НАТО. Фотографії послів країн в Альянсі, які прямують до штаб-квартири НАТО в Брюсселі, місії опублікували у своїх соціальних мережах.

– Історичний день. Сьогодні Фінляндія та Швеція передають листи, в яких висловлюється зацікавленість їхніх країн у поданні заявки на членство в НАТО, - сказано в аккаунті місії Фінляндії при НАТО у Твіттері вранці у середу, 18 травня.

Листи генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу передали посол Фінляндії в НАТО Клаус Корхонен та посол Швеції Аксель Вернхофф, підтвердили у прес-службі Альянсу.

- Посли, любий Клаус, дорогий Аксель, дорогі друзі, доброго ранку! Це хороший день у критичний момент для нашої безпеки. Щиро дякую за передачу заявок на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО. Кожен народ має право обирати свій шлях. Ви обоє зробили свій вибір після ретельного демократичного процесу. І я тепло вітаю прохання Фінляндії та Швеції щодо вступу до НАТО. Ви наші найближчі партнери. А ваше членство в НАТО підвищить нашу спільну безпеку.

Заяви, які ви зробили сьогодні є історичним кроком. Тепер союзники розглянуть такі кроки на вашому шляху до НАТО. Необхідно враховувати інтереси безпеки для всіх союзників. І ми сповнені рішучості опрацювати всі питання і швидко дійти висновків.

За останні кілька днів ми стали свідками численних заяв союзників щодо прихильності до безпеки Фінляндії та Швеції. НАТО вже виявляє пильність у регіоні Балтійського моря, і сили НАТО та союзників продовжуватимуть адаптуватися при необхідності. Усі союзники погоджуються з важливістю розширення НАТО. Ми всі погоджуємося з тим, що ми повинні стояти разом. І ми всі погоджуємося з тим, що це історичний момент, яким ми повинні скористатися. Тож дякую, приємно бачити вас обох, - сказав Столтенберг.

17 травня парламент Фінляндії проголосував за вступ до НАТО, а заявку Швеції у вівторок підписала глава МЗС країни Анн Лінде. Країни, які зберігали до цього нейтралітет, вирішили вступити в НАТО після нападу Росії на Україну. Заявки розглянуть у Раді НАТО, а після угоду про членство мають ратифікувати на національному рівні у всіх 30 країнах Альянсу.

Посли Швеції та Фінляндії в НАТО Аксель Вернхофф та Клаус Корхонен. Фото: twitter.com/SwedenNato

Посли Швеції та Фінляндії в НАТО Аксель Вернхофф та Клаус Корхонен. Фото: twitter.com/SwedenNato