31 березня
Завантажити ще

Робоча група при Офісі президента добиватиметься від Росії відшкодування збитків

Робоча група при Офісі президента добиватиметься від Росії відшкодування збитків
Фото: President.gov.ua

В Україні з'явиться робоча група, яка добиватиметься від Росії відшкодування збитків. Про це повідомила прес-служба президента після наради глави Офісу Андрія Єрмака.

- За результатами координаційної наради ухвалено рішення про створення на рівні Офісу Президента робочої групи, до якої увійдуть представники уряду, міжнародні юридичні радники, дипломати та експерти. Андрій Єрмак запропонував якнайшвидше визначитися з персональним складом цієї координаційної робочої групи та почати працювати, - йдеться на сайті президента.

Заступник голови Офісу Ростислав Шурма зазначив, що відпрацьованих глобальних механізмів немає, тому для стягнення репарацій доведеться робити багато вперше.

Радник міністра юстиції Ірина Мудра сказала, що Європейський суд з прав людини може розглядати справи кілька років, і виконання його рішень може відбуватися лише за згодою іншої сторони. Міжнародний суд ООН може встановити відповідальність Росії, але не компенсацію збитків. У інвестиційних арбітражах можуть виникнути проблеми через імунітет Росії, але в приватні активи поширюється право приватної власності.

Заступник глави Офісу президента Андрій Смирнов зазначив, що на руку України зіграє те, що зараз весь цивілізований світ на її боці, тож можливе створення прецедентів.

Ростислав Шурма додав, що окремі країни вже ухвалили закони, які дозволяють українським фізичним особам звертатися до їхніх національних судів. Деякі країни, за його словами, чекають від України практичних компенсаційних механізмів.

Наприкінці березня в Україні створили сайт, за допомогою якого можна повідомити про активи росіян за кордоном, причетних до війни. У перспективі можна отримати 10% у разі арешту.