21 листопада
Завантажити ще

Трампіст і любитель Росії заблокував допомогу Україні

Трампіст і любитель Росії заблокував допомогу Україні
Фото: Сенатор Ренд Пол United States Senate - Office of United States Senator Rand Paul, Громадське надбання, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14896381

Це сталося через те, що рішення, яке раніше вже ухвалила Палата представників, заблокував сенатор-республіканець від штату Кентуккі Ренд Пол. Інші 99 сенаторів не заперечували проти швидкого проходження законопроекту.

Згідно з правилами, Сенату потрібна одностайна згода всіх сенаторів для переходу до остаточного голосування. І тепер сенаторам доведеться розглянути законопроект у звичайному режимі, і ця процедура може затягнутися. Проте, як очікується, це рішення буде ухвалено наступного тижня більшістю голосів.

Маккейн звинувачував Пола у роботі на Путіна

Ренд Пол уже неодноразово виступав проти надання Вашингтоном фінансової допомоги іншим країнам. Він стверджує, що додаткові витрати перевищують витрати США на багато внутрішніх програм, зіставних з усім оборонним бюджетом Росії, і посилять дефіцит федерального бюджету та інфляцію.

"Не можна викидати на вітер 40 млрд доларів без жодного нагляду. Ми зробили це в Афганістані: спеціальний генеральний інспектор не зупинив всі витрати, але хоча б змусив розкрадачів двічі подумати, перш ніж красти гроші", - заявив Пол.

Сенатор Пол нерідко вимагає внесення змін до законопроектів в останню хвилину, затримуючи чи погрожуючи відтермінувати документи, що знаходяться на межі ухвалення. Це стосувалося, наприклад, санкцій проти Росії, запобігання закриттю федерального уряду, оборонного бюджету, державного нагляду тощо.

Ренд Пол відомий і тим, що він є членом т.зв. трампістського крила у Республіканській партії і всіляко підтримує Дональда Трампа. Ренда Пола також дуже люблять цитувати російські ЗМІ. Зокрема, Пол виступав проти вступу України до НАТО, адже це червона лінія для Кремля. За словами скандального сенатора, вторгнення РФ до України "невиправдане", але "має певні причини" - те, що Україна колись входила до складу СРСР. Колеги-сенатори неодноразово критикували Пола, що він поширює пропагандистські твердження Путіна. А у 2017 році покійний сенатор Джон Маккейн взагалі звинуватив Пола у роботі на Володимира Путіна, після того як той заблокував законопроект щодо вступу Чорногорії до НАТО.

Демарш Пола викликав двопартійне невдоволення.

«З висловлювань молодшого сенатора від штату Кентуккі ясно, що він не хоче допомагати Україні. Все, чого він досягне сьогодні своїми діями тут, - це відтермінувати цю допомогу, а не зупинити її», - сказав лідер сенатської більшості демократ Чак Шумер.

"Україна не просить нас воювати у цій війні. Вони просять лише про ресурси, необхідні їм для того, щоб захистити себе від цього божевільного вторгнення. І ця допомога їм потрібна прямо зараз. Допомога Україні – це не просто приклад філантропії. Це безпосередньо пов'язано з національною безпекою та життєво важливими інтересами Америки, щоб неприкрита агресія Росії не увінчалася успіхом і не спричинила значні витрати", - заявив інший сенатор від Кентуккі, лідер республіканської меншини Мітч Макконнелл.

«Заперечення Пола було зухвалим відходом від думки про те, що термінова допомога Україні необхідна як для перспектив цієї країни протистояти жорстокому нападу Володимира Путіна, так і для того, щоб застерегти російського президента від військової ескалації», - резюмує «Голос Америки».

Нагадаємо, що Білий дім намагається у прискореному порядку провести через сенат рішення про надання Києву 40 млрд доларів, найбільшого за останні десятиліття пакета американської допомоги.

Провідні сенатори - республіканці й демократи - виявили рідкісну в такому разі єдність, погодившись з тим, що Україні, яка перебуває у важкому становищі, необхідно невідкладно надати додаткову гуманітарну та військову допомогу. Раніше Палата представників схвалила масштабний пакет допомоги України на загальну суму близько 40 млрд доларів.

Думка експерта

Олег Саакян, політолог

- Цей демарш, власне, не пов'язаний із Україною. На носі проміжні вибори до Конгресу у листопаді цього року, тож під них республіканці й роблять заділ. У цих виборах наразі за рейтингами республіканці та демократи йдуть, що називається, ніздря у ніздрю. І це спосіб випередити конкурентів, показавши, як республіканці дбають за бюджет США, який демократи розпорошують на інші країни. А крім цього, йдеться про дуже (!) велику суму – 40 мільярдів доларів. Якби це були сотні мільйонів, то ніхто не задумався б. А оскільки це безпрецедентно велика сума, чи не найбільша, яка виділяється одноразово, то дехто з республіканців вирішив зіграти на цьому. Та й не варто скидати з рахунків особисті мотиви. Адже це паблісіті, реклама для Ренда Пола – він захищає американських платників податків.