Завантажити ще

Рєзніков: Україна увійшла у тривалу фазу війни, на нас чекають важкі часи

Рєзніков: Україна увійшла у тривалу фазу війни, на нас чекають важкі часи
Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна увійшла у тривалу фазу війни, і скільки вона триватиме - спрогнозувати складно. Про це міністр написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

"До 9 травня Росія зазнала стратегічної поразки – не змогла знищити українську державу шляхом військової інтервенції та заміни влади на російських маріонеток. Ми змусили її зменшити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо до нової – довготривалої – фази війни. Щоб перемогти в ній, потрібно ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проектувати нашу силу так, щоб ворог нарешті не витримав", - написав Резніков.

Міністр зазначає, що наразі Україна отримує важке озброєння від партнерів, зокрема американські гаубиці М777 калібру 155 мм вже працюють на фронті. У різних державах, а також на рівні Європейського Союзу ухвалюються політичні рішення, які збільшать підтримку України не лише в оборонному, але й в економічному, соціальному, гуманітарному плані.

Таким чином, до стратегічної поразки РФ на полі бою додалася і стратегічна поразка на міжнародному рівні.

Рєзніков також зазначає, що запущено процеси, які забезпечать нарощування оборонного потенціалу України, це стосується і закупівель, і виробництва. За його словами, Міноборони орієнтується на необхідність задовольняти всі нагальні потреби 1 млн людей, які долатимуть ворога.

Міністр зазначає, що нині відбувається стратегічний перелом на користь України, цей процес триватиме певний час, у довгостроковій перспективі ці тенденції зроблять поразку Росії неминучою.

"Водночас я хочу наголосити на такому. На нас чекають надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде - точно не скаже ніхто. У цей період ми триматимемо оборону переважно власними силами проти розлюченого агресора", - написав він.

За його словами, наразі понад 1,5 тис. українських воїнів уже навчаються або найближчими днями почнуть опановувати техніку партнерів, щоб потім повернутися як інструктори, а хтось, як-от артилеристи, одразу піде у бій.

Поки важке іноземне озброєння врівноважить сили та забезпечить перелом на користь України, мине час, наразі присутність такого озброєння точкова.

Рєзніков зазначає, що зростання тиску санкцій на Росію та збільшення іноземної допомоги Україні у перспективі кількох місяців мають створити умови, за яких Кремль остаточно втратить шанси досягти якогось успіху, тоді має з'явитися нове вікно можливостей для України. Нині ж у цей складний період Україні потрібні єдність, згуртованість, воля і терпіння.