12 червня
Завантажити ще

Сенатор США заблокував законопроект про виділення Україні рекордної допомоги у 40 млрд доларів

Сенатор США заблокував законопроект про виділення Україні рекордної допомоги у 40 млрд доларів
Фото: korrespondent.net/

Сенатор від штату Кентуккі Ренд Пол заблокував законопроект про надання Україні рекордного пакету допомоги Україні у розмірі 40 мільярдів доларів. Політик заявив, що проти ухвалення законопроекту в існуючих формулюваннях, пише The Wall Street Journal.

Сенатор наполягає на тому, щоб перед голосуванням за документ було створено посаду спеціального генерального інспектора, основне завдання якого полягає у тому, щоб контролювати витрати військової допомоги Україні.

Сенатори обох сторін загалом відзначили, що згодні з цією думкою. Проте зазначили, що примусове внесення змін до законопроекту на цьому етапі займе дуже багато часу та уповільнить отримання необхідної допомоги Україні.

- Відправлення смертоносної допомоги Україні – це не просто якась благодійність. Цей конфлікт має прямі та серйозні наслідки для національної безпеки Америки та національних інтересів Америки, - наголосив лідер меншості Мітч МакКоннелл.

Старший сенатор США Чак Шумер підкреслив, що для внесення посади спецінспектора потрібно буде вжити процедурних заходів, які можуть зайняти кілька днів, але зрештою все ж таки призведе до ухвалення законопроекту про додаткові витрати наступного тижня. Він запропонував дозволити голосування за поправку Пола, але той наполягав на додаванні її до основного законопроекту. У результаті Шумер відповів, що "за зауваженнями молодшого сенатора від Кентуккі ясно, що він не хоче допомагати Україні".