29 червня
Завантажити ще

Україна веде переговори з РФ щодо евакуації 38 тяжко поранених бійців з "Азовсталі"

Україна веде переговори з РФ щодо евакуації 38 тяжко поранених бійців з

Українська влада веде переговори з Росією щодо проведення першого етапу евакуації наших військових із території заводу "Азовсталі". У ході першого етапу планується обміняти полонених росіян на 38 тяжко поранених українських бійців. Про це повідомила у своєму телеграм-каналі міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

- За дорученням президента ми ведемо дуже складні переговори щодо евакуації тяжко поранених бійців з "Азовсталі" в обмін на полонених росіян. Для ясності: зараз ми ведемо переговори лише про 38 тяжко поранених (лежачих) бійців. Працюємо покроково. Обмінюємо 38 важких, потім рухатимемося далі. Наразі немає переговорів про обмін 500 чи 600 осіб, про що повідомляють деякі ЗМІ, - заявила Верещук.

Як зазначила міністр, висловлювання політиків та журналістів про зміст переговорів не лише дезінформують та дезорієнтують суспільство, але й шкодять переговорному процесу.

- Я дуже прошу. Йдеться життя людей. Утримайтеся від громадських коментарів про те, чого не знаєте. Якщо все вийде і ми витягнемо людей, потім робіть що хочете. А зараз прошу бути відповідальними та не заважати. Закликаю всіх працювати серйозно, не пускатися у нереальні міркування та заяви. Тільки реалістичність та тверезість думок і дій дасть результат, - наголосила вона.

Українські захисники перебувають у Маріуполі на заводі "Азовсталь", оточеному ворогом. Російські окупанти щодня обстрілюють завод та завдають авіаційних ударів. Наші захисники, серед яких багато поранених, лишилися без їжі, води, медикаментів. Евакуювати їх поки що не вдається, але здаватися противнику бійці відмовилися. Раніше вони зверталися до української влади та світової громади з проханням евакуювати їх, щоб врятувати сотні життів.