26 червня
Завантажити ще

Фінляндія в НАТО: Україна підтримала, а Росія пригрозила “військово-технічною” відповіддю

Фінляндія в НАТО: Україна підтримала, а Росія пригрозила “військово-технічною” відповіддю
Фото: Presidentti.fi

Росія пригрозила Фінляндії відповіддю “військово-технічного” характеру у разі вступу країни до НАТО. Про це йдеться у заяві, опублікованій вдень 12 травня на сайті МЗС Росії.

"Приєднання Фінляндії до НАТО завдасть серйозної шкоди двостороннім російсько-фінляндським відносинам, підтримці стабільності та безпеки у північноєвропейському регіоні. Росія буде змушена зробити кроки у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру з метою купірування загроз для її націоналтьної безпеки, що виникають у зв'язку з цим", - написали в міністерстві закордонних справ РФ.

Метою НАТО назвали створення "ще одного флангу військового протистояння з Російською Федерацією". На думку Москви, вступ Фінляндії до НАТО стане “порушенням” Паризького мирного договору 1947 року та договору 1992 року між Росією та Фінляндією.

У той же час президент України Володимир Зеленський підтримав намір Фінляндії подати заявку на членство в НАТО. Про це повідомив президент Фінляндії Саулі Ніїністе.

"Я говорив із президентом @ZelenskyyUa і підтвердив неухильну підтримку України з боку Фінляндії. Я поінформував його про кроки Фінляндії до членства в НАТО, і він висловив свою повну підтримку", - запевнив Нііністе у Твіттері.

Розмову підтвердив і Володимир Зеленський. Він написав у своєму акаунті, що “привітав готовність подати заявку на вступ до НАТО”. Також лідери обговорили європейську інтеграцію України та оборонну взаємодію.

Вранці у четвер президент та прем'єр-міністр Фінляндії опублікували спільну заяву про членство Фінляндії у НАТО. У ньому йдеться про те, що членство Фінляндії в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії та увесь оборонний альянс. Подати заявку планують упродовж кількох днів.

На тлі наближення Фінляндії до НАТО кореспондент CNBC International Сільвія Амаро зробила сюжет про бомбосховища у Гельсінкі. У них є кафе, спортзал та парковка.

8 квітня Володимир Зеленський, виступаючи через відеозв'язок в Едускунті, попередив Фінляндію про загрозу нападу Росії через 83 роки після радянсько-фінської війни.

Новини по темі: НАТО Фінляндія