30 вересня
Завантажити ще

Зеленський: Лідери країн "Великої сімки" обговорювали на зустрічі гарантії безпеки для України

Зеленський: Лідери країн
Фото: t.me/OP_UA

Українська сторона постійно веде обговорення з країнами-партнерами щодо гарантій безпеки для нашої держави. Ця тема стала ключовою і на зустрічі лідерів країн " Великої сімки ". Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні до українців.

- Україна дуже предметно та постійно обговорює з нашими друзями тему гарантій безпеки для України. Зустріч "Великої сімки" 8 травня, в якій наша держава вперше взяла участь на рівні лідерів, була перш за все про це. "Ми домовляємося з провідними державами світу, щоб дати Україні впевненість у безпеці десятиліття вперед", - заявив він.

Як зазначив глава держави, вперше в історії нашої країни з'явилася можливість зафіксувати конкретні гарантії безпеки.

– Це вперше в історії нашої держави, коли є можливість зафіксувати гарантії. Не щось у меморандумі, не якесь декларативне бажання якогось курсу, а конкретні гарантії. Не лише юридично значущі, а й прописані так, щоб було зрозуміло: що саме, хто саме та як саме нам гарантує, – зазначив Зеленський.

За його словами, щоб реалізувати цю систему знадобиться не один день, але глава держави впевнений, що для нашої країни травень 2022 матиме особливе значення в історії.