12 червня
Завантажити ще

Палата представників США схвалила рекордний пакет підтримки України у 40 млрд доларів

Палата представників США схвалила рекордний пакет підтримки України у 40 млрд доларів
Фото: Палата представників Сполучених Штатів або офіс спікера палати

У США палата представників схвалила масштабний пакет допомоги України на загальну суму близько 40 млрд. доларів. Проект отримав необхідну більшість голосів, пише РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Палати представників США.

Тепер документ має розглянути Сенат Конгресу. За словами лідера більшості у Сенаті Чака Шумера, підписання пройде швидко. Після цього проект буде відправлено на підпис Байдену.

Законопроект включає збільшення фінансування повноважень президента з 5 млрд доларів, які спочатку запитувала адміністрація Байдена, до 11 млрд доларів. Це дозволить адміністрації відправляти військову техніку та зброю із запасів США. Це був один із основних способів оперативного забезпечення українців військовою технікою.

Спочатку президент США вимагав у Конгресу 33 млрд доларів. Проте законодавці вирішили додатково виділити 3,4 млрд. доларів на військову допомогу і 3,4 млрд. доларів на гуманітарні питання.

Спочатку запит Байдена мав розподілитися так:

  • 20,4 млрд доларів у вигляді військової допомоги,
  • 8,5 млрд доларів економічної допомоги
  • 3 млрд доларів для вирішення гуманітарних питань та проблем глобальної продовольчої безпеки.

Напередодні Байден наголосив на занепокоєнні тим, що у Путіна «немає виходу з війни». Президент США наголосив, що глава РФ «дуже розважливий», а тепер опинився у безвихідній ситуації.