Завантажити ще

Зеленський: Без аграрного експорту України десятки країн опинилися на межі дефіциту продовольства

Зеленський: Без аграрного експорту України десятки країн опинилися на межі дефіциту продовольства
Фото: President.gov.ua

Через заблоковане Росією море вперше за десятки років в Одесі немає руху торговельного флоту. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців.

– Президент Євроради Шарль Мішель відвідав сьогодні нашу Одесу. Побачив на власні очі, що означає заблоковане море. Вперше за десятки років в Одесі немає звичайного руху торговельного флоту, немає звичайної портової роботи. Напевно, цього в Одесі ще не було від часів Другої світової війни, - заявив Зеленський.

Як зазначив глава держави, своїми діями Росія завдала "удару" не лише по Україні, а й по десятках інших країн у різних регіонах світу.

- Звичайне життя, пов'язане з морем, заблоковане Росією. Саме Росією. І це удар далеко не лише по Україні. Без нашого аграрного експорту десятки країн у різних регіонах світу вже зараз опинилися на межі дефіциту продовольства. А згодом ситуація може виявитися відверто страшною, - наголосив він.

За його словами, на цьому фоні світові політики вже обговорюють, які наслідки цінової кризи та голоду у країнах Африки та Азії. Президент зазначив, що все це є прямим наслідком агресії РФ і подолати його можна лише тиском на Росію, змусивши її припинити війну проти України.