Завантажити ще

Мобілізацію та війну не оголосив. Що сказав Путін на параді 9 травня

Мобілізацію та війну не оголосив. Що сказав Путін на параді 9 травня
Фото: SPUTNIK/REUTERS

Президент РФ Володимир Путін, який розв'язав війну в Україні, під час виступу на Червоній площі мобілізацію не оголосив. Проте не забув звинуватити Захід у "скасуванні тисячолітніх традиційних цінностей".

Свою промову Путін почав з порівняння бійців Другої світової війни з учасниками "спецоперації". І заявив, що НАТО в них «не захотіли почути» Росію.

- Країни НАТО не захотіли нас почути, у них були зовсім інші плани, велася підготовка нападу на Крим, на Донбас… Все говорило про те, що зіткнення з неонацистами, бандерівцями буде неминучим... Йшли регулярні постачання найсучаснішої зброї (в Україну. - Ред.)... Росія дала попереджувальну відсіч агресії. Це було своєчасне рішення, - пояснив своє рішення Путін, заявивши, що це було "єдине правильне рішення".

Він також звернувся до військ РФ, які перебувають в Україні», заявивши, що вони борються «на своїй землі».

- Ополченці Донбасу разом з армією РФ борються на своїй землі, за своїх людей Донбасу, як колись боролися давньоруські князі, Румянцев, Потьомкін та Суворов, Сидор Ковпак та генерал Ватутін, - сказав Путін.

Нинішнього року в параді беруть участь, за даними російських ЗМІ, близько 11 тисяч військових. За словами Путіна, серед них є учасники бойових дій на Донеччині. Водночас повітряного параду не буде – Пєсков заявив, що його не дозволяє провести погода.