13 липня
Завантажити ще

Зеленський запросив Шольца до Києва на День Перемоги 9 травня

Зеленський запросив Шольца до Києва на День Перемоги 9 травня
Фото: President.gov.ua

Українська сторона запросила канцлера Німеччини Олафа Шольца приїхати із візитом до Києва. Така подорож могла б відбутися 9 травня, коли відзначається День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю Королівському інституту міжнародних відносин (Chatham House).

- Канцлера Шольца запрошено до Києва, запрошення залишається в силі. Він міг би зробити цей сильний політичний крок, приїхавши сюди 9 травня. Я не пояснюю, я думаю, ви повинні розуміти чому. Іноді в історії ми маємо робити певні кроки заради нашої єдності, навіть якщо у відносинах є якась прохолода, - наголосив він.

Він також наголосив, що вчора розмовляв зі Штайнмаєром і теж запросив його.

– Я передав через нього запрошення канцлерові. Україна особливо відкрита під час війни. Ви можете приїхати будь-коли, - додав Зеленський.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

У квітні 2022 року стало відомо, що Штайнмаєр хотів приїхати до Києва у компанії президента Польщі та країн Балтії, щоб висловити підтримку українській стороні на тлі вторгнення Росії. Проте офіційний Київ відмовив йому у зв'язку з його проросійською політикою у минулому, зокрема, з багаторічною підтримкою проэкту "Північний потік-2".

Шольц висловив розчарування позицією Києва та зазначив, що відмова президенту – перешкода для його власного приїзду. Масла у вогонь підлив і посол України Андрій Мельник, який назвав Шольца "ображеною ліверною ковбасою".

5 травня стало відомо, що у телефонній розмові розбіжності вдалося залагодити, Штайнмайєр та Зеленський "домовилися залишити минуле позаду".