Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

На конференції у Варшаві європейські лідери зібрали для України 6,5 млрд доларів

На конференції у Варшаві європейські лідери зібрали для України 6,5 млрд доларів
Фото: twitter.com/MorawieckiM

На Міжнародній донорській конференції, що відбулася у Варшаві, для України зібрали 6,5 млрд доларів. Про це розповів прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Ці слова присутні політики із різних країн зустріли оплесками.

- Дякую за всі внески, я щойно отримав остаточну цифру. Я дуже радий оголосити, що всі ми змогли мобілізувати 6,5 мільярда доларів. Дякую, – сказав Моравецький, виступаючи із заключним словом.

Так, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що ЄС виділить 200 млн євро для переселенців.

Угорщина готова взяти участь у відновленні шкіл та лікарень у Київській області, заявив глава МЗС Петер Сійярто, а також надати мобільні будинки для переселенців, 1000 стипендій студентам, лікування військовим та дітям.

Австрія надасть Києву 42 млн євро, щоб пом'якшити гуманітарну кризу, повідомила міністр у справах жінок, сім'ї, молоді та інтеграції Сюзанн Рааб. 15 млн піде на підтримку жінок та дітей.

Польща допоможе Україні посилити обороноздатність. Меморандум підписали прем'єри країн Матеуш Моравецький та Денис Шмигаль.

Фінляндія виділить 700 млн євро, щоб допомогти українським біженцям у Фінляндії, повідомила прем'єр-міністр Санна Марін. Також країна надішле додаткову військову техніку.

Румунія виділить 70 млн євро на підтримку економіки, повідомив прем'єр-міністр Ніколає Чуке. Країна також спростила транзит українського експорту через кордон, особливо для агропродукції.

Японія надасть 300 млн доларів, повідомив посол в Україні Мацуда Кунінорі.

Швеція надасть додаткові 23 млн доларів, щоб підтримати гуманітарні організації в Україні, повідомила прем'єр-міністр Магдалена Андерссон.

Міжнародну донорську конференцію ініціювали Польща та Швеція за підтримки Європейського союзу. У Варшаву приїхали прем'єр-міністри Швеції Магдалена Андерссон та України - Денис Шмигаль, президенти Європейської ради Шарль Мішель та Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн. Відкриваючи конференцію, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що щодня Україні потрібно 12 тисяч тонн гуманітарної допомоги, а вона отримує лише 3 тисячі тонн, що менше ніж 25%.

Володимир Зеленський виступив на конференції з відеозв'язку. План відновлення України після війни він назвав сучасним аналогом "плану Маршалла".

- Відновлення України має стати таким самим історичним прикладом для нашого часу та майбутнього, яким свого часу стало відновлення європейських країн після Другої світової війни… Ми пропонуємо нашим партнерам – цивілізованим та відповідальним державам – взяти шефство над тими регіонами, над містами, над тими галузями України, які постраждали від розв'язаної Росією війни... - сказав він.

Шарль Мішель також заявив, що цільовий фонд солідарності може стати відправною точкою європейського «плану Маршалла».

План Маршалла - програма допомоги Європі після Другої світової війни, висунута в 1947 році держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом. У виконанні плану брали участь 17 країн.