Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

Зеленський поговорив зі Штайнмаєром - президенти "домовилися залишити минуле позаду"

Зеленський поговорив зі Штайнмаєром - президенти
Фото: kremlin.ru

Розмова президента України Володимира Зеленського з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром справді відбулася сьогодні, 5 травня. Інформацію, що з'явилася у німецьких ЗМІ, офіційно підтвердив голова ВП Андрій Єрмак у своєму телеграм-каналі.

– Німеччина залишається сильним союзником України. Про деталі буде офіційне повідомлення, можу лише сказати, що надія росіян на розкол єдності Європи у підтримці України є марною, - зауважив Єрмак.

Раніше 5 травня німецький журналіст, заступник редактора Bild Пауль Ронцхаймер у Твіттері повідомив, що Зеленський провів розмову з президентом ФРН Штайнмаєром і сторони "домовилися залишити минуле позаду".

- Сторони домовилися залишити минуле позаду, щоб зосередитись на майбутній співпраці, - написав він.

Раніше Володимир Зеленський відмовився приймати в Києві Штайнмайєра через його "проросійську" позицію в минулому. Президент ФРН планував приїхати до столиці воюючої України в компанії з головами Польщі та країн Прибалтики, але не з'явився у Києві, підтвердивши, що отримав сигнал – йому не будуть раді. В ВП заявили, що офіційно із запитом на візит Німеччина до України не зверталася, але дипломатичний скандал все одно спалахнув.

Канцлер Німеччини Шольц днями сказав, що відмова від зустрічі зі Штайнмаєром, "це проблема". Перед цим німецькі ЗМІ повідомляли, що канцлер Німеччини не хоче їхати в Україну, а причиною назвав відмову Києва прийняти Штайнмайєра у квітні, що стало для Німеччини "справжнім потрясінням", адже президент представляє всю Німеччину. Тим часом  Україну відвідав лідер німецької опозиції.

Тепер, ймовірно, інцидент вважатимуть вичерпаним, і Штайнмаєр (або Шольц, або обидва один за одним) приїдуть до Києва.