13 серпня
Завантажити ще

Лукашенко заявив, що "спецоперація" Росії затягнулася

Лукашенко заявив, що
Фото: President.gov.by

Олександр Лукашенко не думав, що вторгнення Росії до України настільки затягнеться. Про це президент Білорусі заявив в інтерв'ю міжнародному інформаційному агентству Associated Press, повідомила його прес-служба.

- Але я не настільки занурений у цю проблему, щоб сказати, за планом у них там іде, у росіян, як вони кажуть, чи як це відчуваю. Я ще раз це наголошую: я це відчуваю так, що ця операція затягнулася, - сказав білоруський лідер.

Лукашенко заявив, що розв'язувати "війнушку" на Заході "абсолютно не на користь Білорусі".

- Ми нікому не загрожуємо і загрожувати не збираємось. І не робитимемо цього. Більше того, та й загрожувати ми не можемо: знаємо, хто нам протистоїть. Тому розв'язувати якийсь конфлікт, якусь війну на Заході абсолютно не на користь білоруської держави. Тож нехай Захід спить спокійно.

Президент Білорусі сказав, що “швидше за все” і президент Росії Володимир Путін не хоче глобального зіткнення з НАТО. Висловився Лукашенко і проти застосування ядерної зброї, проте не зміг доручитися, що цього немає у планах Росії.

- Неприпустимо взагалі, що нашу земну кулю з орбіти може зірвати і ми полетимо невідомо куди. Застосування ядерної зброї є неприпустимим. Може Росія чи не може – це вам треба поставити керівництву Росії це питання.

Згідно з версією розмови, опублікованої на сайті Associated Press, Олександр Лукашенко заявив, що Росія «за визначенням не може програти цю війну», оскільки на боці України «об'єднали свої сили 50 держав», а єдина країна, яка підтримує Москву, це Білорусь. Путіна Лукашенко назвав своїм «старшим братом» і сказав, що російський лідер не має «тісніших, більш відкритих або більш дружніх відносин з жодним зі світових лідерів».

Інтерв'ю записали вранці 5 травня у Палаці незалежності у Мінську, воно тривало півтори години. З Олександром Лукашенком поспілкувався віце-президент АР Іан Філліпс. На сайті інформаційного агентства зазначили, що Лукашенко є авторитарним президентом Білорусі, а Москва розпочала вторгнення в Україну 24 лютого частково з його території.

Інтерв'ю Лукашенка Associated Press увечері покажуть на державному телеканалі "Білорусь 1".