21 травня
Завантажити ще

У разі ембарго ЄС спочатку припиниться постачання російської нафти танкерами, потім - трубопроводами

У разі ембарго ЄС спочатку припиниться постачання російської нафти танкерами, потім - трубопроводами
Фото: facebook.com/Герман Галущенко

У разі ембарго ЄС спочатку припиниться транспортування російської нафти танкерами, а до кінця року заборона пошириться на трубопровідну нафту. Про це йдеться у блозі міністра енергетики України Германа Галущенка на НВ.

"Спочатку буде обрізане постачання нафти, яка транспортується танкерами. До кінця року ембарго пошириться на трубопровідну нафту. Таким чином, 27 членів ЄС приєднаються до тих країн, які вже відмовилися від російської нафти, – США, Великобританії, Канади й Австралії", – написав Галущенко.

Введення нафтового ембарго призведе до подальшого зростання цін на пальне. Порівняно з початком року бензин на європейських заправках уже подорожчав на 15-30 євроцентів.

"Запроваджене нафтове ембарго стане чітким сигналом виробникам — США, Катару, членам ОПЕК, що на величезному європейському ринку звільнилася ніша обсягом приблизно у 70 млрд євро на рік", - також зазначив міністр.

Згідно з прогнозами Європарламенту, запровадження нафтового ембарго знизить доходи 27 країн-членів ЄС на 0,2-0,3%, або близько 100 євро на дорослого європейця.

"Справжнє партнерство базується на декількох принципах. Один із них — ніколи не вимагати від партнерів більшого, ніж готовий зробити сам", – зазначив Герман Галущенко.

Він нагадав, що у 2021 році Євросоюз заплатив Росії за енергоносії близько 88 мільярдів євро, а військовий бюджет Росії у тому ж році становив 62,5 мільярда євро.

Приблизно 25% імпортованої ЄС нафти походить із Росії. 7 квітня Європарламент підтримав негайне запровадження ембарго на імпорт нафти та газу з РФ. 4 травня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що нафтове ембарго розглядається Європейським Союзом у рамках шостого пакету санкцій проти Росії.