17 травня
Завантажити ще

Послом України у Словенії став екс-міністр оборони Андрій Таран

Послом України у Словенії став екс-міністр оборони Андрій Таран
Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Президент Володимир Зеленський призначив послів України у семи країнах. Одним із них став екс-міністр оборони Андрій Таран. Відповідні укази оприлюднено на сайті глави держави.

Таран призначений послом Словенії замість Михайла Бродовича, який обіймав посаду з серпня 2015 року. Самого Бродовича президент звільнив.

67-річний Таран з березня 2020 до листопада 2021 року був міністром оборони, у 1999-2004 роках він був військовим аташе при посольстві України у США, у 2011-2014 роках – представником Міноборони у представництві України при ООН.

Кого ще призначив президент

Послом в Об'єднаних Арабських Еміратах призначено заступника міністра закордонних справ 40-річного Дмитра Сеника, який з липня 2020 року обіймає посаду заступника міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації. У 2015-2020 роках він був послом у Сінгапурі. До квітня 2021 року посаду посла в ОАЕ обіймав Юрій Полурез.

Послом у Румунії став 54-річний Ігор Прокопчук, який у 2008-2010 роках був послом України у Литві, у 2010-2019 роках – постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні (Австрія).

Посаду посла у Північній Македонії зайняла Лариса Дір замість Наталії Задорожнюк. До цього Дір була начальником управління закордонного українства та гуманітарної співпраці Міністерства закордонних справ, вона також була співробітником посольства у Великій Британії. Задорожнюк обіймала посаду посла у Македонії з вересня 2017 року.

Послом у Чорногорії став Олег Герасименко, який раніше був директором Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ.

Послом у Кубі призначено Ірину Костюк. З 2021 року це посольство очолював тимчасовий повірений у справах України Олександр Калинчук.

Посаду посла в Сенегалі обійняв Юрій Пивоваров, який також за сумісництвом є послом у Ліберії, Кот-д'Івуарі та Гвінеї.

Президент також звільнив з посади посла в Малайзії Олександра Нечитайла, який обіймав посаду з червня 2016 року. З вересня 2017 року він також був за сумісництвом послом у Філіппінах, з жовтня 2019 ще й у Тимор-Лешті.