Завантажити ще

Кім сказав мешканцям Миколаєва чекати воду наступного тижня – поки що технічну

Кім сказав мешканцям Миколаєва чекати воду наступного тижня – поки що технічну
Фото: facebook.com/VitaliiKimODA

Вода у мешканців Миколаєва почне з'являтися наступного тижня. Про це 4 травня на онлайн-брифінгу повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

- Вона наступного тижня з'являтиметься в кранах – це буде технічна вода, оброблена, але вживати її як питну не можна буде, - сказав він.

Кім назвав крайньою датою подачі технічної води 15 травня. Він розповів, що наразі місто бере воду із свердловин, зокрема приватних, питну воду підвозять. Проте виникла інша проблема – дефіцит палива.

– У нас є вода, але важко її довозити у такій кількості до місць роздачі людям, – зазначив голова ОДА.

Кошти, які уряд надав на відновлення водопостачання, підуть «Миколаївводоканалу», розповів Віталій Кім. Місто має проект, в який входить буріння свердловин для артезіанської води та підключення до міської мережі.

3 травня міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Кабінет міністрів виділив із резервного фонду державного бюджету 56 мільйонів гривень на відновлення водопостачання у Миколаєві.

Проблеми з водою у Миколаєві розпочалися 12 квітня через пошкодження водоканалу, який давав воду із Херсонської області. Відремонтувати його не можна через обстріли. У місті почали запускати свердловини. Влада міста щодня публікує адреси, на які підвозять технічну та питну воду. 29 квітня влада Вінниці повідомила, що передала Миколаєву 420 тонн артезіанської води - 20 фур на 70 тисяч бутлів.