6 лютого
Завантажити ще

У Херсонській області відновили український мобільний зв'язок та інтернет Укртелекому

У Херсонській області відновили український мобільний зв'язок та інтернет Укртелекому
Фото: facebook.com/Lelichenko

У тимчасово окупованій Херсонській області поновили мобільний зв'язок українських операторів. Про це 4 травня на брифінгу повідомив голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

- Станом на ранок сьогоднішнього дня всі оператори мобільного зв'язку, використовуючи резервні канали живлення, відновили зв'язок у Херсоні та області. Кілька годин тому також було відновлено фіксований зв'язок, - сказав він в Українському кризовому медіацентрі.

Бригади ремонтників три дні чекали на можливість приступити до ремонту магістрального каналу, що знаходиться між Херсоном і Миколаєвом, за 20 кілометрів від останнього. Щиголь розповів, що вони працюють фактично під обстрілом. Він зазначив також, що є випадки співпраці місцевих операторів з окупантами та перенаправлення трафіку до Криму.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у своєму Телеграм-каналі, що технічна команда кілька разів виходила на ремонт обірваних оптичних кабелів, але поверталася через обстріл ворога. Вранці змогли відновити пошкоджену оптичну мережу та запустили мобільні мережі всіх трьох операторів, що працюють у Херсонській області.

Укртелеком повідомив про відновлення роботи інтернету на Херсонщині, передає Інтерфакс-Україна. Він доступний у 85% населених пунктів регіону, де є мережі оператора.

Херсонська обласна державна адміністрація повідомила 3 травня, що мобільного інтернету наразі немає. На Миколаївщині намагаються відновити точку, пошкоджену в зоні бойових дій.

Зв'язків українських мобільних операторів у Херсонській та частині Запорізької областей не стало 30 квітня. Це сталося через обриви волоконно-оптичних магістральних ліній та відключення від електропостачання обладнання операторів. Інформаційні ресурси російських окупантів розповсюджували фейки про те, що розпорядження відключити зв'язок дала українська влада.

18 квітня Херсонська обласна прокуратура повідомила про захоплення російськими окупантами вишок та офісних приміщень "Київстару". За даними Netblocks, окупанти перенаправили трафік херсонського провайдера Skynet російським "Міранда Медіа" та "Ростелеком".