Завантажити ще

Урсула фон дер Ляйєн: У шостому пакеті санкцій запропонуємо заборонити імпорт російської нафти

Урсула фон дер Ляйєн: У шостому пакеті санкцій запропонуємо заборонити імпорт російської нафти
Фото: POOL/REUTERS

Одним із пунктів у шостому пакеті санкцій Єврокомісії проти РФ буде заборона на імпорт усієї російської нафти в ЄС. Як пише « Інтерфакс-Україна », про це заявила голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн.

– Сьогодні ми запропонуємо заборонити всю російську нафту в Європі. Це буде повна заборона на імпорт нафти з РФ, що доставляється морем і трубопроводами, неочищеної та очищеної нафти, - сказала вона.

Вона визнала, що зробити цей крок буде непросто через серйозну залежність низки членів ЄС від нафти РФ, проте ЄС «просто зобов'язаний піти на це». Урсула фон дер Ляйєн також зазначила, що шостий пакет санкцій стосуватиметься високопоставлених військових та інших осіб, які звинувачуються у скоєнні військових злочинів у Бучі та винних у блокаді Маріуполя.

Введення яких санкцій ще планується:

  • Відключення від SWIFT ще кількох російських банків. У тому числі найбільший російський банк - "Сбербанк".
  • Заборона державних інформаційних мовників країни-агресора.

- Ми подбаємо про те, щоб постачання російської нафти поступово припинити впорядковано. Таким чином, щоб ми та наші партнери могли забезпечити альтернативні шляхи постачання та мінімізувати вплив на світові ринки. Тому ми поступово припинимо постачання сирої нафти з Росії протягом шести місяців, а продуктів переробки нафти - до кінця року, - сказала фон дер Ляйєн.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак додав, що для Угорщини та Словаччини час відмови від імпорту може бути збільшений через складніший процес диверсифікації до 20 місяців.

Раніше Польща та Данія вже заявили про відмову від російських енергоносіїв. Європарламент же підтримав запровадження ембарго на імпорт нафти та газу з РФ, але резолюція має рекомендаційний характер.