Завантажити ще

Посол Мельник - Шольцу: Розігрувати скривджену ковбасу - не по-державному

Посол Мельник - Шольцу: Розігрувати скривджену ковбасу - не по-державному
Фото: germany.mfa.gov.ua

Український посол Андрій Мельник розкритикував попередню відмову канцлера Олафа Шольца поїхати до Києва. Ситуація, що склалася, не сприяє «образам», підкреслив посол в ефірі ZDF.

- Розігрувати скривджену ліверну ковбасу звучить не дуже по-державному… Йдеться про найжорстокішу війну на знищення з часів нападу нацистів на Україну, це не дитячий садок, - наголосив Мельник.

Він додав, що президент Зеленський все ще очікує на візит Шольца до Києва. При цьому додав, що Україна чекає від Берліна "набагато більше, ніж символічний візит", маючи на увазі схвалення урядом Шольця постачань Україні важкого озброєння. Мельник розкритикував те, що Німеччина досі не знайшла боєприпасів для обіцяних зенітних танків "Гепард", які є першим важким озброєнням, доставленим безпосередньо з Німеччини в Україну.

Що за відмова прийняти Штайнмайєра

12 квітня видання Bild з посиланням на джерела написало, що Зеленський відмовив Штайнмайєру у зустрічі в Києві через тісні зв'язки останнього з Росією. Пізніше Штайнмаєр підтвердив, що готовий був приїхати до України разом із колегами з Польщі та країн Балтії. Проте у Києві «дали зрозуміти, то цього не хочуть».