Завантажити ще

Зеленський про випад Лаврова: Покладає на єврейський народ провину за злочини нацистів. Немає слів

Зеленський про випад Лаврова: Покладає на єврейський народ провину за злочини нацистів. Немає слів
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський після слів міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова "про єврейську кров Гітлера" припускає, що ставлення єврейської держави до Росії може змінитися. Про це глава держави 3 травня розмірковував у своєму традиційному відеозверненні, поставивши запитання: «Чи залишиться посол Ізраїлю в Москві?».

– Вчора міністр закордонних справ РФ відкрито і не соромлячись сказав, що нібито найбільші антисеміти – серед самих євреїв. І що нібито Гітлер мав єврейську кров. Як взагалі таке можна було сказати перед роковинами перемоги над нацизмом? Ці слова означають, що найвищий дипломат Росії покладає на єврейський народ провину за злочини нацистів. Немає слів, – сказав Зеленський.

Такий антисемітський випад міністр, на думку українського лідера, означає, що у керівництві Росії забули всі уроки Другої світової війни. А може, ніколи й не вчили цих уроків.

Президент України зазначив, що сьогодні через ці слова "великий скандал в Ізраїлі».

- Але, проте, ніхто не чує спростування чи виправдання Москви. Там мовчать. Отже, погоджуються з тим, що сказав їх міністр закордонних справ, - констатує він.

– Питання. Чи залишиться посол Ізраїлю у Москві? Знаючи їхню таку нову позицію. Чи залишаться відносини з Росією "як завжди"? Бо все це не випадковість, - сказав президент України, маючи на увазі висловлювання російського міністра.

Зеленський нагадав, що російські окупанти завдали ракетного удару по території меморіального комплексу Бабин Яр, пошкодили менору в Дробицькому Яру під Харковом, убивали людей похилого віку, які пережили нацистські концтабори, створюють на українській території фільтраційні табори, вбивають, гвалтують. на свою територію.

Особистісну складову слів Лаврова Володимир Зеленський залишив без коментарів.

Що було раніше

Сергій Лавров в інтерв'ю італійським ЗМІ розкритикував дії президента України Володимира Зеленського та «нацистських елементів», заявивши, що Адольф Гітлер мав єврейську кров, а найзатятіші антисеміти, як правило, євреї.

– Він висуває аргумент: яка у них може бути нацифікація, якщо він (Зеленський, – прим. авт.) єврей. Можу помилитися, але Гітлер теж мав єврейську кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти, як правило, євреї, - сказав Лавров.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід заявив, що слова Лаврова «непробачні, обурливі та є грубою історичною помилкою». Російського посла викликали в МЗС Ізраїлю, а від Лаврова чекають на публічні вибачення.

Прес-секретар німецького уряду Штеффен Гебештрайт сказав, що слова Лаврова "настільки абсурдні", що їх не варто навіть коментувати.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що заява Лаврова – це ще один доказ того, що саме Росія є правонаступником нацистської ідеології.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що висловлювання Лаврова лише показують, як глибоко вкорінено антисемітизм у російській еліті, і наскільки сучасна Росія сповнена ненависті до інших народів.

Глава ВП Андрій Єрмак назвав слова глави російської дипломатії "печерним антисемітизмом".