Завантажити ще

Медведчука, Рабіновича та Козака хочуть позбавити мандатів, у останнього – обшуки

Медведчука, Рабіновича та Козака хочуть позбавити мандатів, у останнього – обшуки
Фото: Тарас Козак\Прес-служба

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект ухвали «Про втрату депутатського мандату деякими народними депутатами України» (№ 7323). Йдеться про членів колишньої фракції "ОПЗЖ" Віктора Медведчука, Тараса Козака, Вадима Рабиновича та Олександра Качного. Співавторами документу виступили Олег Дунда, Віталій Безгін Юлія Клименко, Віктор Балога, Ганна Бондар, Ярослав Юрчишин, Михайло Лаба, Юрій Камельчук, Ігор Кривошеєв та Андрій Клочко. Про це 27 квітня повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Припинити повноваження нардепів пропонується на тій підставі, що вони довгий час "підтримували ідеологію «русского мира» і працювали на користь Російської Федерації". На думку ініціаторів відкликання мандатів, Медведчук, Козак, Рабінович та Качний протягом усієї політичної кар'єри не приховували своєї проросійської точки зору, а всі їхні дії були спрямовані проти суверенітету та незалежності України, що є грубим порушенням присяги народного депутата України.

Водночас Державне бюро розслідувань (ДБР) прийшло з обшуками до будинку народного депутата Тараса Козака у Сокільниках (Львівська область). Про це повідомляє видання "Наші гроші. Львів".

Інформацію про обшук підтвердила представник місцевого територіального управління ДБР Тетяна Муравель.

- Я можу лише підтвердити, що обшуки проводяться. Більше інформації – лише після завершення обшуків, – зазначила вона.

Наразі невідомо, у рамках якої справи проводяться слідчі дії. Видання пише, що у Сокільниках на одній вулиці знаходяться два будинки, один з яких належить самому Козаку, а інший – його колишній дружині Руслані Козак. Обшуки проводяться саме у будинку народного депутата.

У 2021 році Козаку оголосили підозру у державній зраді та порушенні правил ведення війни, а СБУ отримало дозвіл на його затримання. Відомо, що соратник Віктора Медведчука перебуває за кордоном. Україна ввела санкції щодо депутата, його цивільної дружини та телеканалів, які належать Козаку.