4 липня
Завантажити ще

Журналістам дозволили показувати місця обстрілу через 3-12 годин

Журналістам дозволили показувати місця обстрілу через 3-12 годин
Фото: pixabay.com/Shutterbug75

Журналісти можуть працювати на місцях обстрілів, проте публікувати фото та відео їм дозволяється через 3-12 годин. Про це йдеться у спільній заяві Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства оборони.

- Представники влади та журналістської спільноти «Медіарух» дійшли згоди, що задля дотримання всіх необхідних безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів. При цьому  дозволяється оприлюднення зроблених фото та відео представниками ЗМІ та журналістами щодо подій на місці ведення бойових дій по завершенню 12 годин для військових об’єктів, через 3 години – для цивільних об’єктів, - сказано в заяві.

Військовим адміністраціям рекомендували надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, викликані діями ворога, не пізніше одного дня після події.

Журналістів ще раз попросили не розголошувати інформацію про дії сил оборони, що може зашкодити виконанню завдань. У районі ведення бойових дій на військових об'єктах можуть працювати виключно акредитовані журналісти за згодою командира підрозділу.

З початку повномасштабного вторгнення російських окупантів Міноборони України акредитувало 6000 журналістів. 3 березня наказом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного встановили порядок допуску представників ЗМІ на військові об'єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану, а також правила роботи, з якими журналісти знайомляться під час видачі ним прес-картки. За порушення правил акредитацію скасовують.

3 квітня " Детектор медіа " повідомив, що нідерландського журналіста Роберта Дулмерса позбавили акредитації, видворили з України та заборонили в'їзд на три роки. Він опублікував фото та відео ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Одесі та області.