Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на зустрічі із Володимиром Путіним заявив, що вважає війну в Україні вторгненням Росії. Президент РФ, у свою чергу, спробував переконати Гутерріша в тому, що Росія проводить свою спецоперацію в рамках Статуту ООН.
Після зустрічі Гутерріша та Путіна в Москві слід очікувати нової порції мемів у соцмережах, оскільки російський президент знову вирішив тримати співрозмовника на дистанції і посадив Генсека ООН на далекий від себе край вже знаменитого шестиметрового столу, за яким уже побували Макрон, Шольц та низка інших політиків. з якими Путін з комплексу причин (як мінімум з санітарної та символічної) не вважає за потрібне спілкуватися поблизу та обмінюватися рукостисканнями.
– Ми вважаємо, що сталося вторгнення на територію України. Тим не менш, я прибув до Москви з прагматичним підходом, - сказав Гутерріш.
Як зазначив генсек ООН, він розуміє, що у Росії "були протиріччя" щодо деяких питань щодо України, однак вони мають бути вирішені в рамках Статуту ООН.
Володимир Путін не погодився з Гутеррішем, висловивши думку, що "спецоперація" РФ на території України розпочато згідно зі Статутом ООН.
Крім того, Володимир Путін збрехав співрозмовнику, заявивши, що в Маріуполі зараз не ведуться бойові дії.
- Там ситуація складна, і, можливо, і трагічна. Але вона проста, насправді. Я сьогодні лише розмовляв із президентом Ердоганом, він говорив про те, що там ідуть бойові дії. Там немає бойових дій. Вони закінчені. Немає бойових дій у Маріуполі, вони припинені, – сказав Путін.
Також Путін вкотре відкинув причетність російських окупантів до бучанської різанини, назвавши її провокацією.
– Ми знаємо, хто це зробив. Ми знаємо, хто готував цю провокацію, якими засобами, що за люди працювали над цим, – заявив Путін.
Усю нинішню ситуацію в Україні, на думку Путіна, спровоковано подіями 2014 року.
- Уся проблема виникла після держперевороту 2014 року. Це справді антиконституційний переворот, – заявив російський лідер.
Після візиту до Москви генсек ООН вирушить до України. У Києві він має зустрітися із президентом Володимиром Зеленським. Український лідер уже висловлювався про порядок відвідування Гутеррішем столиць воюючих країн, зазначивши, що не бачить у цьому логіки і вважає, що спочатку Генсек ООН мав приїхати до України та побачити, що тут наробили російські окупанти.
Гутерріш також зустрінеться з главою МЗС країни Дмитром Кулебою та співробітниками агентств ООН для обговорення питання щодо розширення гуманітарної допомоги в Україні.
Дорогою до Москви Генсек ООН зустрівся в Туреччині з Реджепом Тайіпом Ердоганом, який не втрачає надії стати посередником у мирних переговорах РФ та України.