8 червня
Завантажити ще

На Венеціанській бієнале показали звернення Володимира Зеленського та зачитали листа першої леді

На Венеціанській бієнале показали звернення Володимира Зеленського та зачитали листа першої леді
Фото: President.gov.ua

На українській виставці в рамках Венеціанської бієнале показали відеозвернення Володимира Зеленського та зачитали листа першої леді. Відкриття виставки "Це Україна: захищаючи свободу" відбулося увечері 21 квітня та транслювалось на YouTube-каналі PinchukArtCentre. Вона проходить у рамках офіційної паралельної програми 59-ї La Biennale di Venezia у партнерстві з Офісом президента та Міністерством культури та інформаційної політики.

Промова Володимира Зеленського:

Пані та панове, ще, напевно, не було такого року на землі, щоб якийсь із народів не боровся за свободу. Але було дуже багато таких років, коли більшість людей не помічали чиюсь боротьбу за свободу. Ось що дає надію тиранії. Нашому народу після нападу Росії 24 лютого вдалося зробити так, щоб українську боротьбу за свободу помітили. Але це навіть не половина завдання, бо ще потрібно, щоб тебе реально підтримали — зброя, фінанси, політичні рішення, постійний інформаційний потік. Причому ти маєш боротися за підтримку навіть тоді, коли від того, чи збережеш ти свободу, залежить свобода ще десятка народів в Європі і Азії.

Не буває тираній, які б не намагалися обмежити мистецтво, бо вони бачать цю силу. Мистецтво може сказати світові те, що по-іншому не поширити. Саме мистецтво передає відчуття. Як зрозуміти людину, чий народ бореться за свободу, коли ти насолоджуєшся свободою? Чому ти, якщо живеш у мирній країні, маєш непокоїтись і допомагати тим, хто лише мріє про мир? Як віддячити тому, хто воював на своїй землі, але й за твою свободу? Кожне з цих запитань - про мистецтво. Я вдячний усім, хто брав участь в організації цього проєкту для Венеційської бієнале. Впевнений, виставка дозволяє відчути, що значить для України захищати свободу, відчути зв’язок усіх вільних людей на землі з Україною, відчути, що кожен і кожна з вас може підтримати захист свободи... Дякую за увагу до наших митців. Слава Україні!

Лист Олени Зеленської до учасників та гостей Венеціанської бієнале зачитав посол України в Італії Ярослав Мельник.

"На українських експонатах цього року також є попіл війни. Коли почалися перші вибухи, кожен рятував найдорожче. Це наша трагічна реальність – нині кожен українець навіть у такому ідилічному місті, як Венеція, бачить перед собою руїни Маріуполя, Чернігова, Харкова, Київщини", – написала перша леді.

Дружина президента згадала історію про те, як в Іванкові на Київщині охоронець музею зі своєю дружиною врятував картини Марії Примаченко. Під час звернення Зеленської гостям заходу показали фотографії пам'яток культури в українських містах, які захищають від обстрілів за допомогою мішків із піском, а також знімки зруйнованого музею Архіпа Куїнджі у Маріуполі та Музею старожитностей у Чернігові.

Виставку відкрив бізнесмен Віктор Пінчук, на заході виступили Святослав Вакарчук та Тіна Кароль. На виставці можна переглянути роботи Микити Кадана та Лесі Хоменко, а також всесвітньо відомих художників Марини Абрамович, Демієна Херста, Такаші Муракамі та Бориса Михайлова.

Для глядачів виставка відкриється у Scuola Grande della Misericordia 23 квітня та триватиме до 7 серпня. Вона пройде замість The Future Generation Art Prize@Venice, яку PinchukArtCentre готує в рамках Венеціанської бієнале. Представником України в основній програмі Венеціанської бієнале є харківський художник Павло Маков.

Українська виставка у рамках Венеціанської бієнале. Фото: president.gov.ua

Українська виставка у рамках Венеціанської бієнале. Фото: president.gov.ua

Банер із підписом президента для виставки. Фото: pinchukartcentre.org

Банер із підписом президента для виставки. Фото: pinchukartcentre.org

Робота Демієна Херста. Фото: president.gov.ua

Робота Демієна Херста. Фото: president.gov.ua