28 травня
Завантажити ще

Кучму, Кравчука, Усика и Злату Огневич лишили почетных крымских званий за "русофобию"

Кучму, Кравчука, Усика и Злату Огневич лишили почетных крымских званий за
Фото: leonid-kravchuk.com.ua

"Влада" окупованого Росією Криму позбавила кримських нагород та звань сімох українців за їхню "антиросійську діяльність" та "русофобію". Рішення схвалено на засіданні парламенту півострова. Про це 20 квітня повідомило інформагентство " Кримінформ ".

У зв'язку зі своєю позицією та діяльністю, як вважають у Криму, ці люди втратили "моральне право" на нагороди.

Відзнаки «За вірність обов'язку» позбавили Миколу Балана – колишнього командувача нацгвардії України, який у 2010-2014 роках служив у Криму начальником управління кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України, а також Ігоря Воронченка – головного інспектора Міноборони України, замкомандувачем флоту з берегової оборони.

Цю ж відзнаку позбавили першого президента України Леоніда Кравчука та екс-прем'єра Криму Сергія Куніцина.

Боксера Олександра Усіка, крім знака "За вірність обов'язку", позбавили ще й почесного звання "Заслужений працівник фізичної культури та спорту АРК".

Почесного звання «Заслужений артист АРК» позбавили співачку Злату Огневич (2012 року вона, як зазначає видання, була обличчям рекламної кампанії кримських курортів).

Другого президента України Леоніда Кучму позбавили звання Почесний кримчанин.

Раніше дружина Олександра Усіка передала "привіт" Сергію Аксьонову, який заявив, що всіх кримчан, які підтримали Україну у війні з РФ, позбавлять кримських нагород та регалій. Олександр Усік народився та виріс у Сімферополі, а у 2012 році отримав звання "Почесний житель Сімферополя".