Завантажити ще

В Україні можуть скасувати 9 травня: комітет Ради підтримав рішення

В Україні можуть скасувати 9 травня: комітет Ради підтримав рішення

Народні депутати пропонують перенести святкування Дня Перемоги в Україні з 9 травня на 8 травня – як це заведено в Європі. І тут 8 травня стане вихідним, а 9 травня буде звичайним робочим днем. Відповідний законопроект №7297 зареєстровано у Верховній Раді та вже схвалено профільним комітетом, повідомив 20 квітня на своїй сторінці у Фейсбуку народний депутат Володимир В'ятрович.

- Щойно Комітет гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект, який передбачає святкування 8 травня Дня пам'яті та перемоги над нацизмом, а 9 травня разом із усією Європою – Дня Європи. "День Перемоги залишається вакантним для перемоги над Росією", - написав він.

Комітет рекомендував винести законопроект на пленарну сесію та прийняти за основу та загалом. В'ятрович вважає, що голосування може відбутися вже 21 квітня.

Законопроект пропонує зробити 8 травня святковим та неробочим днем. Автори законопроекту також рекомендують президенту внести зміни до указів, які дозволять 9 травня відзначати в Україні День Європи.

- Україна має вшановувати пам'ять загиблих та відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усією Європою та всім цивілізованим світом – 8 травня, а 9 травня разом із державами-членами Європейського союзу відзначати День Європи, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

У супровідних документах до законопроекту наголошується, що перемога над нацизмом у Другій світовій війні (1939-1945) у європейських державах відзначається 8 травня – у день капітуляції нацистської Німеччини.

День Європи в Україні зараз відзначається щороку третьої суботи травня, традиція з'явилася 2003 року.

Цього року через війну в Україні День Перемоги 9 травня у будь-якому разі буде робочим днем. Через військове становище скасовано додаткові вихідні на Великдень, День праці та День перемоги – 25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть робочими днями.

У Росії пропаганда зробила 9 травня сакральною датою, "День Перемоги" в РФ став своєрідною релігією (з загрозливим девізом "Можемо повторити"), тому що з моменту, коли СРСР здолав нацистську Німеччину, країні похвалитися особливо більше і нема чим. Російська пропаганда намагається проектувати цю ідеологію на війну в Україні, від початку повномасштабного вторгнення (і навіть раніше) заявляючи, що бореться тут нібито проти "нацистів". До 9 травня 2022 року російські окупанти хочуть добитися хоч чогось, що можна було б подати як "перемогу".