Завантажити ще

Трюдо слідом за Байденом назвав дії РФ в Україні геноцидом

Трюдо слідом за Байденом назвав дії РФ в Україні геноцидом
Фото: Крістін Мюскі/REUTERS

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дії РФ під час вторгнення в Україну та її способи ведення війни характеризуються терміном "геноцид". Як пише канал NDTV, політик наголосив, що це слово є правильним описом російських атак в Україні.

- Я думаю, що це абсолютно правильно, що все більше людей розмовляють і використовують слово геноцид з точки зору того, що робить Росія, те, що зробив Володимир Путін… Ми бачили це бажання атакувати мирних жителів, використовувати сексуальне насильство як зброю для війни. Це абсолютно неприйнятно, – сказав Трюдо журналістам у Квебеку.

Заява Трюдо робить його одним із перших світових лідерів, який використовував подібний термін щодо російської агресії. До цього, що відбувається в Україні, назвав геноцидом лідер США Джо Байден, який зазначив, що «Путін намагається знищити саму ідею бути українцем».

Канада була однією з перших країн, які ініціювали процес у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, щоб змусити керівника Кремля понести відповідальність за його військові злочини.