Завантажити ще

Україна веде переговори щодо обміну 169 нацгвардійців, які потрапили у полон на Чорнобильській АЕС

Україна веде переговори щодо обміну 169 нацгвардійців, які потрапили у полон на Чорнобильській АЕС

Під час захоплення Чорнобильської атомної електричної станції російські окупанти полонили 169 військовослужбовців Національної гвардії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

- Ми, на жаль, маємо констатувати, що там потрапили в полон 169 військовослужбовців Нацгвардії. Сьогодні частина з них, за нашою інформацією, знаходиться на території Білорусі, частина – в Росії. Ми були на місці, де їх утримували. Це підземелля без світла, без можливості нормально спілкуватися. У них вилучили всі засоби зв'язку, коли вони були там. І потім їх забрали. Яка їхня доля, на жаль, сказати не можу, - повідомив голова МВС Денис Монастирський.

За його словами, зараз ведуться переговори з російською стороною щодо обміну полоненими. Водночас, міністр припускає, що повернення нацгвардійців на батьківщину може відбутися після закінчення фази активних боїв.

- Ведуться переговори про їхній обмін. Але ми розуміємо, що це буде, можливо, лише після закінчення активної фази бойових дій», – наголосив міністр внутрішніх справ, - наголосив він.

Чорнобильська АЕС була захоплена військами РФ у перший день вторгнення в Україну – 24 лютого. Тоді ворог оточив територію та утримував на ній працівників станції. 31 березня противник залишив ЧАЕС, але забрав із собою нацгвардійців як "полонених".