Завантажити ще

Зеленський заявив, що не отримував від Штайнмайєра звернень щодо візиту до України

Зеленський заявив, що не отримував від Штайнмайєра звернень щодо візиту до України
Фото: REUTERS.

Президент Володимир Зеленський заявив, що ні президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, ні його офіс не зверталися до Офісу українського президента із запитами щодо візиту до України.

- Я як президент і наш Офіс офіційно не отримували звернень президента Німеччини та його офісу щодо візиту до України. У нас вільна країна і ми готові бути транзитною державою для Німеччини, якщо це питання економічні, а не політичні, - сказав Зеленський 13 квітня на прес-конференції після зустрічі з колегами з країн Балтії та Польщі, до яких теоретично міг приєднатися і президент ФРН..

2 квітня видання Bild з посиланням на джерела повідомило, що президент Володимир Зеленський не захотів зустрічатися зі Штайнмаєром у Києві через тісні зв'язки останнього з Росією. Пізніше Штайнмаєр заявив, що був готовий приїхати до Києва разом із колегами з Польщі та країн Балтії, чий візит успішно відбувся 13 квітня. Але, за його словами, у Києві дали зрозуміти, то цього не хочуть, і президент ФРН був змушений прийняти це до уваги.

Український посол у Німеччині Андрій Мельник сказав, що керівництво країни, проте, буде раді візиту канцлера Олафа Шольца. Наступного дня Шольц повідомив, що поки що не планує візит до України, а відмова прийняти в Києві Штайнмайєра викликала в уряді ФРН «замішання». Шольц висловив думку, що «було б добре його (Штайнмайєра, - прим.авт.) прийняти»