28 вересня
Завантажити ще

В Україні готові обміняти Медведчука, але спочатку хочуть як слід допитати. Марія Захарова обурена

В Україні готові обміняти Медведчука, але спочатку хочуть як слід допитати. Марія Захарова обурена
Фото: t.me\Володимир Зеленський

У МВС України вважають, що одного з лідерів "ОПЗЖ", Віктора Медведчука, можна обміняти на українських полонених, як пропонує Володимир Зеленський, але спочатку було б добре отримати від нього важливу інформацію та провести судовий процес. При цьому зовсім не факт, що сам фігурант справи про держзраду палає бажанням у результаті обміну потрапити до Росії. Про це радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко 13 квітня заявив в ефірі українських телеканалів.

- Потрібно обмінювати, якщо є така можливість… Але коли ми говоримо про Медведчука, мені здається, що дуже правильно було б зробити дві речі: щонайменше, щоб він дав певні свідчення, бо має величезний обсяг інформації про те, хто, кому, скільки і за що давав із РФ для створення "п'ятої колони", руху колаборантів, - зауважив представник МВС.

Денисенко вважає, що ідеально було б (якщо це можливо, звичайно, це повинні розуміти прокурори) провести максимально швидко судовий процес, призначити Медведчукові відповідний строк, отримати свідчення від нього і вже після цього обмінювати.

- Якщо Медведчук здасть "паролі та явки", цього буде більш ніж достатньо для того, щоб рухатися далі... І я не впевнений, що Медведчук хотів би, щоб його обмінювали.

Представник МЗС РФ Марія Захарова, реагуючи на слова Денисенка, не упустила нагоди приплести до ситуації "англосаксів".

"Ясно? Британська схема: провести швидкий суд, призначити строк, а потім вибити свідчення. Працює безвідмовно", - написала вона у своєму телеграм-каналі

12 квітня президент України та СБУ повідомили про затримання в Україні народного депутата Віктора Медведчука, який у лютому втік з-під домашнього арешту (політику інкримінують держзраду та замах на розграбування національних ресурсів). Зеленський у відеозверненні після затримання лідера "ОПЗЖ" запропонував Росії обміняти Медведчука на українських громадян, які перебувають у полоні російських військових, а правоохоронним органам України - розглянути таку можливість.

Михайло Подоляк вважає, що найкраще Віктору Медведчуку наразі надовго сховатися в українській в'язниці, оскільки у Росії його ліквідують як винуватця провалу повномасштабного вторгнення.