Завантажити ще

Штайнмаєр підтвердив, що збирався приїхати до Зеленського, але його не захотіли бачити у Києві

Штайнмаєр підтвердив, що збирався приїхати до Зеленського, але його не захотіли бачити у Києві
Фото: kremlin.ru

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр підтвердив, що хотів відвідати Київ, але українська влада виступила проти. Про це 12 квітня повідомляє Bild.

- Разом із президентами Латвії, Литви та Естонії ми хотіли поїхати до Києва, щоб направити сильний сигнал про солідарність Європи з Україною. Я був готовий. Але, очевидно, і треба визнати, що цього у Києві не хотіли, – сказав німецький президент.

При цьому президента ФРН Штайнмайєр заявив, що "повернення до нормальності" в Європі, доки  у РФ при владі Путін, він вважає неможливим.

Раніше Bild із посиланням на джерела писав, що Штайнмайєр планував приїхати до Києва разом із делегаціями з інших країн ЄС, але президент Володимир Зеленський не захотів з ним зустрічатися через тісні зв'язки президента Німеччини з Росією. Можливою датою візиту видання назвало середу, 13 квітня. За інформацією Bild, з Києва до офісу федерального президента надійшла чітка заява про те, що наразі вони не готові до жодних зустрічей.

Після повномасштабного вторгнення Росії до України Франк-Вальтер Штайнмайєр визнав, що помилявся, закликаючи до лояльного ставлення до Росії та ставши симпатиком "Північного потоку-2". 13 лютого Штайнмаєра було переобрано на другий термін на посаді президента ФРН.