На зустрічі міністрів закордонних справ країн - членів ЄС усі 27 країн союзу підтримали постачання зброї для України. Про це повідомив в своєму телеграм-каналі голова Офісу президента Андрій Єрмак.
- Зброї буде більше. Як повідомив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС усі 27 країн Європейського Союзу підтримали постачання зброї Україні. ЄС пришвидшується, але потрібно працювати ще швидше, - написав Єрмак.
На сторінці ЕС при цьому підкреслюється, що серед тих, хто підтримав рішення щодо поставки зброї Україні - Угорщина та Болгарія.
За словами Борреля, на зустрічі підіймалось питання щодо надання Україні 1,5 млрд євро на озброєння. Для цього необхідно пройти через парламентську ратифікацію ще двох-трьох країн, але це є процедурною проблемою. Він наголосив, що Угорщина та Болгарія вносять свою частку в 1,5 млрд євро, які ЄС надає Україні.
- Угорщина, як мені відомо, не пропускає зброю на свою територію, але це інша справа. Угорщина сплачує свою частку, тому вона бере участь в озброєнні України, – уточнив голова європейської дипломатії.
Він додав, що багато країн ЄС допомагають Україні зі своїх бюджетів.
- Є країни, які витратили понад 300 мільйонів євро. Є країни, які витратили еквівалент третини свого оборонного бюджету, – сказав Боррель, додавши, що не може назвати точну цифру грошей, які країни ЄС надають для допомоги Україні.
Голова європейської дипломатії також попрохав не зациклюватись на 1,5 мільярдах, бо «грошей набагато більше». Та що військова допомога, яку ЄС надасть Україні, не буде символічною.
- З військового погляду, оскільки ми не втручатимемося у війну, єдиний спосіб допомогти українцям – надати їм необхідне обладнання, щоб вони могли воювати... Ми продовжуватимемо це робити, використовуючи наявні у нас кошти, і намагатимемося забезпечити те, що їм треба... Так, це зовсім не символічно, – підкреслив він.
Боррель повідомив, що під час зустрічі міністрів обговорювався шостий пакет санкцій проти Росії, зокрема обмеження на нафту і газ. Остаточне рішення поки що не ухвалено. Також глави МЗС ЄС обговорювали можливий наступ Росії на схід України, військові злочини росіян, ситуацію в Маріуполі, поширення Росією дезінформації та пропаганди.