Завантажити ще

Фінляндія та Швеція можуть вступити до НАТО вже цього літа

Фінляндія та Швеція можуть вступити до НАТО вже цього літа
Фото: ЕВЕЛІН ХОКШТЕЙН/REUTERS

Фінляндія та Швеція розглядають можливість стати членами НАТО вже цього літа. Їхнє членство було "темою для розмов і численних сесій" під час переговорів між міністрами закордонних справ альянсу минулого тижня, в яких взяли участь Швеція та Фінляндія, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на The Times.

Фінляндія може подати заявку на членство у червні, після неї про своє бажання вступити до НАТО повідомить Швеція. Таким чином, у разі вступу двох країн до альянсу кількість його країн-учасниць зросте з 30 до 32.

Наприкінці лютого прем'єр Швеції Магдалена Андерссон заявляла, що позиція Швеції залишається незмінною, і країна самостійно визначатиме свою безпекову політику, проте через місяць вона заявила, що Швеції потрібно провести аналіз можливості вступу до військового блоку, і вже не виключила членство в НАТО.

У Фінляндії можливість вступу країни до НАТО почала активно обговорюватись після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Якщо раніше більшість фінів були проти членства в альянсі, останні опитування громадської думки свідчать про зростання настроїв на користь НАТО. Так, за останніми опитуваннями за вступ до НАТО висловилися 62% опитаних, проти були 16% і решта вагалася з відповіддю. Про можливість вступу говорять деякі провідні політики країни.

Новини по темі: НАТО Швеція Фінляндія