Завантажити ще

Луценко, Порошенко, Рудик: політики, яких дорікають за піар на війні

Луценко, Порошенко, Рудик: політики, яких дорікають за піар на війні

Війна – не місце для піару! Можеш допомагати військовим (переселенцям, українцям, які перебувають на окупованій території) – допомагай! Готовий з автоматом стримувати військову агресію збожеволілого північного сусіда – воюй! Але від показушності і «маскараду» на період воєнних дій слід утриматися. Такі коментарі-поради прості українці у соціальних мережах дають чинним політикам і тим, хто горить бажанням повернутися до обойми активної української політики.

«КП в Україні» вивчила, яких політиків звинувачували у військовому піарі і чи справді це був піар?

Навіщо Луценко два бронежилети?

Суть претензій: зовнішній вигляд

«Юрію Віталійовичу, а для чого вам у ТрО аж два бронежилети? Я днями планую їхати на передок, то, можливо, ви один віддасте пацанам?" – публічно в соцмережі звернувся до екс-генпрокурора журналіст-волонтер Василь Крутчак, порівнявши дві фотографії політика у військовій формі.

Щоправда, потім з'ясувалося, що жодних двох броників у Луценка немає: на одному фото політик у бронежилеті, на іншому – у розвантаженні.

«Юрію Віталійовичу, а розкрийте, будь ласка, ваш секрет. Як так можна ходити по болоту, і щоб взуття залишалося таким ідеально чистим?» - коментував ще одну фотографію політика Василь Крутчак.

Політик на це запитання не відповів.

Статус на війні: боєць територіальної оборони

Колишній генпрокурор Юрій Луценко, незважаючи на те, що півтора роки тому переніс операцію через онкологію, практично з перших днів війни вступив у територіальну оборону. Судячи з його посад у Фейсбуці, близько місяця він перебував на гостомельському напрямку: чергував на блокпосту, волонтерив ( підвозив воїнам оптику, рації, тепловізори, бронежилети ), «радів за результати дружини, яка вже перегнала 1000 тонн гуманітарного вантажу до Харкова, Чернігова, Київську область, Сумську область».

Юрій Луценко. Фото: https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri

Юрій Луценко. Фото: https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri

Юрченко хизується владою і намагається відмазатися від кримінальної справи

Суть претензій: зарозуміле ставлення до тих, хто пережив окупацію

Багато галасу у соціальних мережах наробила фотографія зі звільненої Бучі народного депутата, виключеного з фракції «Слуга народу» та підозрюваного у корупції на суму 200 тисяч доларів, Олександра Юрченка. Він поїхав туди одним із перших. На фотографії знято депутата, одягненого в камуфляж із дивним шевроном «Команда Зе», із заплющеними очима та простягнутою рукою, яку, ставши на коліно, цілує місцева мешканка. Схоже фото у 2007 році було і у Януковича, який, будучи прем'єром, дозволяв своїм прихильникам цілувати його руки.

«Зі сльозами на очах бучанці зустрічали українську владу та допомогу. Весь цей час люди просто не їли хліба. Згвалтування, знущання та смерть були в їхньому домі. Без сліз ми не можемо слухати історії понівечених людських життів», - так підписав свою фотографію Юрченко, а через кілька днів її вилучив. Аж надто багато критики почув на свою адресу.

По-перше, депутата просили «приземлитися» та відмовитися від таких панських замашок. По-друге, закликали правоохоронні органи доглянути парламентарія, оскільки проглядається спроба уникнути кримінальної відповідальності за звинувачення в корупції. Можливий хитрий план Юрченка розкрив колишній директор ДП «Український державний геологорозвідувальний інститут» Андрій Локтєв :

«Суть схеми така: до Реєстру НАЗК внесено багато непростих громадян щодо корупційних порушень. НАЗК прийняло наказ, за яким корупціонерів, які беруть участь у захисті держави, викреслюватимуть із реєстрів. Але не всіх, а частково за підсумками розгляду комісії. Як формують такі комісії та як приймають рішення, ми не знаємо. Ось, наприклад, на фото фігурант розслідування НАБУ. За версією слідства, Юрченко через помічника вимагав хабар у розмірі 200 тисяч доларів.

На підставі його досвіду інструкція для «колег»:

  1. Чекаєш, поки закінчаться бойові дії в населеному пункті, і чекаєш на зачистку.
  2. Знаходиш фотографа, надягаєш камуфляж (не піксельку, тому що кримінальна справа, якщо не служиш у ЗСУ) і висуваєшся вже зачищеними територіями.
  3. Зустрічаєш людей, які пережили жахіття війни, і фоткаєшся з ними. Бажано закотити очі. Фото одразу викладаєш у соцмережі.

Бінґо! Можна подавати заявку до комісії, що ти вже не корупціонер».

Статус на війні: волонтер

До територіальної оборони Олександр Юрченко не вступав. Судячи з його посад у Фейсбуці, він зосередив свою діяльність на волонтерстві. Розвозить гуманітарну допомогу та періодично фотографується зі зброєю.

Олександр Юрченко. Фото: Скрін на сторінці https://www.facebook.com/vkrutchak

Олександр Юрченко. Фото: Скрін на сторінці https://www.facebook.com/vkrutchak

Юраш в образі Нео

Суть претензій: неправдоподібна для бійця ЗСУ «форма»

Фотографіями з Бучі відзначився наймолодший народний депутат Верховної Ради поточного скликання, представник фракції «Слуга народу» Святослав Юраш. На своїй сторінці у Фейсбуці він оприлюднив фотографії, як його третя рота зайшла до звільненої Бучі. Тільки на тлі військових у камуфляжі, касках, берцях Юраш, одягнений у чорне довге пальто, без каски та у чорних класичних туфлях, виглядає, м'яко кажучи, дивно. Аналогічний дрес-код політик обрав і для відвідування звільненого Макарова.

«Нео, не менше», «Це він у таких модельних туфлях та бетмен-плащі та воював?», «Що це за супергерой? Тільки трусів поверх штанів не вистачає» - такими та схожими коментарями до фото Юраша переповнені соцмережі.

Статус на війні: мобілізувався у ЗСУ

Парламентар повідомив, що 24 березня мобілізувався.

«З благословення командира, продовжу також усі починання. Логістичні, міжнародні та інформаційні. Та й необхідність голосувати за все, що вимагає війна, ще ніхто не скасовував», - наголосив Святослав Юраш, повідомляючи новину про мобілізацію. На фотографії, яка ілюструє пост про мобілізацію, Святослав Юраш все в тому ж чорному пальті.

Святослав Юраш. Фото: https://www.facebook.com/sviatoslav.yurash

Святослав Юраш. Фото: https://www.facebook.com/sviatoslav.yurash

Рудик: любителька фотографуватися з автоматами

Суть претензій: фотосесії зі зброєю

На початку березня народний депутат від «Голосу» (глава однойменної політичної сили) Кіра Рудик дуже часто фотографувалася з автоматом Калашникова. Причому позувала абсолютно не на фронті, до того ж у домашньо-прогулянковому одязі: у своїй квартирі, у коридорі, біля пам'ятника. За такі фотосети навіть став популярним анекдот: «- Кіро, пішли вже. Ми запізнюємось. - Ні, не піду. Мені нема чого надіти. Я з усіма автоматами, які у мене були, вже виходила у світ».

Статус на війні: боєць інформаційного фронту

Майже щодня Кіра Рудик роздає інтерв'ю. Переважно для англомовних ЗМІ, які мовлять у США, Канаді та країнах ЄС, розповідає про всі ті жахіття, які російські війська творять в Україні, закликає іноземні парламенти та уряди активніше допомагати Україні зброєю, фінансово та посилювати санкції проти Росії.

Кір Рудик. Фото: https://www.facebook.com/maks7kiev

Кір Рудик. Фото: https://www.facebook.com/maks7kiev

Порошенко: розповідає про кожен свій крок

Суть претензій: надто багато інформації про волонтерство

П'ятого президента України, народного депутата від «Європейської солідарності» Петра Порошенка, користувачі соцмереж критикують за зайвий піар (інформованість) про своє волонтерство. Мовляв, жоден гуманітарний вантаж, що йшов від Петра Олексійовича та його команди, не обходився без детальної фотосесії та публікації у соцмережах. Привіз броники, зброю нашим воїнам – звітував, доставили продукти та ліки мирним громадянам – звітував тощо.

Статус на війні: волонтер

Порошенко та його команда справді дуже активізувалися на волонтерському фронті. Зброя, захист, автомобілі – дістають та передають на «передок». Кипить робота і у гуманітарних штабах партії Порошенко. Активна й екс-перша леді Марина Порошенко.

Ще один фронт, на якому активний Петро Порошенко – міжнародно-інформаційний. П'ятий президент завзято роздає інтерв'ю англомовним ЗМІ та розплющує очі американцям та європейцям на той геноцид, що російські окупанти влаштували в Україні, активізує свої міжнародні зв'язки, щоб посилити та розширити проукраїнську коаліцію у світі.

Петро Порошенко. Фото: https://www.facebook.com/petroporoshenko

Петро Порошенко. Фото: https://www.facebook.com/petroporoshenko