21 листопада
Завантажити ще

Арестович розповів, чому українцям не сповістили, що Росія точно нападе, хоча влада країни все знала

Арестович розповів, чому українцям не сповістили, що Росія точно нападе, хоча влада країни все знала
Фото: President.gov.ua

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович визнає, що українське керівництво знало про плани Росії, але свідомо не інформувало населення України про неминуче повномасштабне вторгнення. За його словами, якби спочатку людям повідомили про війну, це призвело б до масової паніки, політичних спекуляцій та, як наслідок, поразки. Про це Арестович розповів 7 квітня в інтерв'ю ISLND TV.

Чому не можна було оголосити Україні, що Росія точно нападає, коли ми вже знали, що нападає. Тому що почався б масований вихід біженців, і вони забили б усі дороги, це було б 8, 10, 12 мільйонів людей, і армія не пройшла б у райони оборони, - навів аргумент радник Єрмака.

Як вважає Арестович, біженці влаштували б повний параліч доріг, і це б була "дуже бажана ситуація для російського військового керівництва".

- І в цій ситуації ми, напевно, програвали війну та Лівобережжя – бо з лівого берега пішли б на правий. Було б забито все. У жодному разі ми не впоралися б із цією ситуацією. Єдиний вихід – танками тиснути на власних громадян, розстрілювати, щоб пройти через мости… І тепер питання – яке рішення ми мали прийняти? Або замовчати, або залишити паралізовану країну, або, напевно, здати Лівобережжя, - зазначає Арестович.

Він додав, що за всіма сценаріями, які він особисто прораховував з іншими фахівцями, "ми не витягували війну, якби ми оголосили, що почнеться війна".

Окрім того, Арестович пояснив, як і які дати нападу обирала РФ.

– Перед вторгненням вони не висували вимог. Почали планувати цю операцію у грудні 2020 року. Це було вже ухвалено рішення. А дати переносилися так – 26 грудня 2021 року у них була перша готовність оперативна, вони не встигли просто реалізувати.

Але окупанти не встигали, а ще новорічні свята, які збили б усі. Тоді вторгнення було перенесено на 18 січня.

- Потім, здається, 12 чи 16 лютого, але китайці кажуть, що "Олімпіада, не заважайте". Потім був варіант 21, 22, 23 і все ж таки вранці 24 лютого. Через 14 годин після початку був ультиматум, "здайтеся" тощо. Наш президент відповів: "російський корабель, іди.." - прокоментував Арестович.

16 лютого, у потенційну дату нападу Росії на Україну, про яку попереджав Джо Байден, президент України Володимир Зеленський заснував День Єднання.