1 жовтня
Завантажити ще

Європарламент підтримав негайне запровадження ембарго на імпорт нафти та газу з РФ

Європарламент підтримав негайне запровадження ембарго на імпорт нафти та газу з РФ
Фото: europarl.europa.eu

Європарламент підтримав резолюцію про заклик до повного та негайного ембарго на імпорт російських енергоносіїв: нафту, газ, вугілля та ядерне паливо. Про це 7 квітня у Твіттер повідомив депутат Європарламенту Гай Верхофштадт.

Документ підтримала переважна більшість депутатів Європарламенту на засіданні у четвер. За нього проголосували 413 із 552 парламентаріїв. Утрималися – 46, проти – 93.

У резолюції зазначається, що Раді ЄС слід прийняти подальші "жорсткі санкції, які б відповідали ескалації російської агресії, що триває, і шокуючим звірствам, скоєним армією РФ, які є без сумніву військовими злочинами". При цьому резолюція Європарламенту є рекомендаційним документом, а не обов'язковим до виконання.

Поки що новий пакет санкцій ЄС (з узгодженням якого всередині союзу поки що виникли технічні складності) передбачає відмову лише від російського вугілля. Глава Єврокомісії Урсула вон дер Ляйєн наголосила, що поки що триває робота над можливими обмеженнями поставок російської нафти.

Активно за повну відмову від російських енергоносіїв виступають країни Прибалтики та Польща. Німеччина заявила про стратегічний поворот - планомірну відмову від російських нафти та газу, але країна може зробити це поступово, а не одразу.

Керівництво Угорщини, навпаки, заявило, що проти будь-яких санкцій, які зачіпають російські газ і нафту, погодилося платити за них у рублях, як вимагає держава-агресор, і похвалилося свіжими постачаннями російського ядерного палива. Також не готова відмовитись від російського газу Австрія.